صفحه اصلی | ايران | ملاقات وزیر ارمنستانی با وزرای نیرو و انرژی

ملاقات وزیر ارمنستانی با وزرای نیرو و انرژی

برحسب
ملاقات وزیر ارمنستانی با وزرای نیرو  و  انرژی

سورن پاپیکیان وزیر مدیریت منطقه‌ای و زیرساخت‌ ارمنستان  که به ‌منظور شرکت در "نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی برق" به ایران سفر کرده است دیروز یکشنبه 12 آبان/3 نوامبر با "رضا اردکانیان" وزیر نیرو  و  "بیژن زنگنه" وزیر نفت دیدار و در مورد گسترش روابط در حوزه انرژی و بررسی توافقات انجام گرفته پیشین گفتگو کرد

- پاپیکیان در دیدار با اردکانیان: پیوستن ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا فرصت‌های بسیار مناسبی را برای افزایش همکاری‌های اقتصادی ایران و ارمنستان فراهم کرده است و باید زمینه‌های جدیدی برای توسعه همکاری‌های دو طرف شناسایی شود، این آمادگی در ارمنستان وجود دارد تا کالا‌های مورد نیاز تجار ایرانی با شرایط بسیار بهتری توسط کشور ما تامین شود.

بیژن زنگنه در دیدار با سورن پاپیکیان: صادرات گاز ایران به ارمنستان در ازای دریافت برق (تهاتر گاز و برق ایران و ارمنستان) بخشی از همکاری دو کشور است.

ایران و ارمنستان سال  ٢٠٠٤ میلادی (١٣٨٣) قرارداد تهاتر گاز و برق را برای مدت ۲۰ سال امضا کردند که بر اساس آن، گاز صادراتی ایران به مصرف نیروگاه‌های تولید برق در ارمنستان می‌رسد و در عوض، ایران از ارمنستان برق وارد می‌کند. ارمنستان از اواسط سال ٢٠٠٩ واردات گاز از ایران را آغاز کرده است.

       

telegram.me/araxnews

 

 

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0