صفحه اصلی | ايران | اعلام آمادگی دانشگاه «ایروان» برای ایجاد کرسی اسلام‌شناسی

اعلام آمادگی دانشگاه «ایروان» برای ایجاد کرسی اسلام‌شناسی

برحسب
اعلام آمادگی دانشگاه «ایروان» برای ایجاد کرسی اسلام‌شناسی

عضو هیات علمی دانشگاه هنر اسلامی تبریز گفت: دانشگاه «ایروان» خواستار همکاری با دانشگاه هنر اسلامی تبریز در زمینه ایجاد کرسی اسلام‌شناسی در این مرکز دانشگاهی ارمنستان است.

"حجتالاسلام سیدجلال موسوی شربیانی" عضو هیات علمی دانشگاه هنر اسلامی تبریز، دیروز  29 مهر ماه /21 اکتبر در گفت‌ و گو با خبرنگاران با اشاره به بازدیدش به عنوان نماینده دانشگاه هنر اسلامی تبریز، از دانشکده شرق شناسی و دپارتمان زبان فارسی دانشگاه ایروان گفت: "مسئولان این دانشگاه برقراری کرسی اسلام شناسی را در راستای شیعه شناسی دنبال می کنند و ما نیز تلاش می کنیم مقدمات لازم برای همکاری مرکز شیعه شناسی حوزه‌ علمیه‌ تبریز با دانشگاه دولتی ایروان را فراهم کند".

وی اظهار داشت: "دانشگاه دولتی ایروان در قالب عضوی از مجمع دانشگاه‌های حوزه قفقاز، خواستار همکاری با دانشگاه هنر اسلامی تبریز و استفاده از ظرفیت‌های آن است".

یادآور می گردد که دانشگاه دولتی ایروان در ۱۶ مه ۱۹۱۹ تاسیس و با داشتن 12 هزار دانشجو بهترین و قدیمیترین دانشگاه ارمنستان محسوب می شود.

زبان تحصیل در دانشگاه دولتی ایروان ارمنی است ولی در حال حاضر به زبان‌های انگلیسی و روسی برای دانشجویان خارجی نیز تدریس می‌شود. هر سال تحصیلی در این دانشگاه از اول سپتامبر تا پانزدهم ژوئیه به طول می‌انجامد.

 

       

telegram.me/araxnews

 

 

 

 

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0