صفحه اصلی | ايران | راست و دروغ خبرگزاری "فارس" و منافع ملی کشور

راست و دروغ خبرگزاری "فارس" و منافع ملی کشور

برحسب
راست و دروغ خبرگزاری "فارس" و منافع ملی کشور

دیروز جمعه، 15 شهریور ماه خبرگزاری "فارس" اقدام به نشر پر آب و تاب خبری تحت عنوان "شفا گرفتن جوان مسیحی و مسلمان شدن 23 ارمنی" نمود که ضمن به بازی گرفتن احساسات و تعصبات دینی جامعه بزرگ ایران، جامعه کوچک ارمنیان کشور را نیز با چالش رو به رو کرد. چالشی که آنان را از یک سو در برابر احترام به جامعه بزرگ ایران و باورهای دینی آن و از سوی دیگر در برابر عکس‌العمل در مقابل این نوع دروغ‌پراکنی‌ها قرار می‌دهد که شاید از نظر نویسنده آن صرفاً حرفی بود که گفته شد و رفت تا سال دیگر...

کنار هم چیدن یک اسم اروپایی مثل "رابرت" و دو نام ارمنی همچون "آبراهام" و "وارتوش" چیزی را ثابت نمی‌کند و نویسنده این قصه نیز که به این امر واقف است برای نجات خود جمله‌ای به خورد خواننده می‌دهد "محدودیت‌های این خانواده مسلمان شده و 20 جوان ارمنی اجازه تصویربرداری را نمی‌دهد و ما می‌مانیم و حلاوت قصه‌ای که می‌شنویم"، که شاید داستانش کمی هم هیجانی شود و کسی به دنبال کشف واقعیت نرود. و بالاخره برای بالا بردن حس رضایت خوانندگان هم‌کیش برای "مسلمان شدگان" داستان خود وظیفه‌ای نیز تحت عنوان نذر می‌تراشد "اینکه هر سال دو ارمنی را مسلمان" خواهند کرد.

این که خبرگزاری "فارس" واقعاً با نشر چنین خبر کذبی به دنبال چه اهدافی است برای ما کاملاً نامشخص است. اما در هر حال ما وظیفه خود می‌دانیم یادآور شویم، چنان که بر آگاهان امر نیز پنهان نیست، انتشار چنین "اخباری"، حتی اگر از "الف" تا "ی" آن حقیقت محض باشد جز فراهم ساختن فرصت‌های ناب برای دشمنان و وارد کردن صدمات جبران ناپذیر به اعتبار کشور در عرصه جهانی، به ویژه آن که هر از گاهی نهادهای بین‌المللی از آزار اقلیت‌های دینی در ایران دم می‌زنند، نتیجه ای نخواهد داشت.

امید آن که همین چند خط کفایت کند و از این پس شاهد نشر چنین "خبرهای داغی" نباشیم.

 

telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

1.00