صفحه اصلی | ايران | از تندیس‌های بزرگان علم پزشکی ایران و ارمنستان در دانشگاه‌های پزشکی تهران و ایروان رونمایی می‌شود

از تندیس‌های بزرگان علم پزشکی ایران و ارمنستان در دانشگاه‌های پزشکی تهران و ایروان رونمایی می‌شود

برحسب
از تندیس‌های بزرگان علم پزشکی ایران و ارمنستان در دانشگاه‌های پزشکی تهران و ایروان رونمایی می‌شود

طبق خبری که از دانشگاه دولتی پزشکی ایروان رسیده به زودی در دانشگاه‌های پزشکی تهران و ایروان از تندیس‌های "بوعلی سینا" و "مخیتار هراتسی"، بزرگان علم پزشکی دو کشور رونمایی خواهد شد.

دکتر نکوفر، مدیر روابط بین‌الملل دانشگاه تهران پیش از این از گسترش همکاری‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران با دانشگاه دولتی علوم پزشکی ایروان و راه‌اندازی میز همکاری‌های علمی ایران و ارمنستان، نصب تندیس "مخیتار هراتسی" و  ابوعلی سینا در هر دو دانشگاه خبر داده بود.

وی در تشریح برقرای ارتباط با دانشگاه ایروان گفته بود: سیاست جدید دانشگاه بر گسترش همکاری با کشورهای منطقه استوار است و با توجه به علاقمندی ارمنستان برای ارتباط با ایران و اینکه سفر به این کشور ویزا نمی‌خواهد و در میان کشورهای منطقه سیستم این دانشگاه بسیار شبیه به دانشگاه علوم پزشکی تهران است مورد مناسبی برای گسترش همکاری‌ها می‌باشد.

وی به بازدید هیات دانشگاه ایروان از دانشگاه علوم پزشکی تهران اشاره کرده و افزوده بود: پیشنهاد ما این بود که در راستای گسترش همکاری های بین المللی میان دو دانشگاه در زمان بازدید مسئولان دانشگاه ایروان از سردیس مخیتار هراتسی در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران رونمایی کنند.

قابل ذکر است، دانشگاه پزشکی ایروان در سال 1920 تشکیل شده و با قدمتی 100 ساله یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های ارمنستان است که در حال حاضر با 1100 عضو هیات علمی فعالیت می‌کند.

هفت هزار دانشجو در این دانشگاه شاغل به تحصیل‌اند که 1184 نفر از آنها دانشجوی خارجی به ویژه هندی و ایرانی (25 درصد) هستند.

 

 

telegram.me/araxnews

 

 

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0