صفحه اصلی | ايران | اسقف جنوب ایران: ارامنه ایام سال نو را با امنیت و شادمانی هر چه بیشتر گذراندند

اسقف جنوب ایران: ارامنه ایام سال نو را با امنیت و شادمانی هر چه بیشتر گذراندند

برحسب
اسقف جنوب ایران: ارامنه ایام سال نو را با امنیت و شادمانی هر چه بیشتر گذراندند

استاندار اصفهان به همراه هیأت همراه با اسقف ارامنه اصفهان و جنوب ایران دیدار و سال نو میلادی را به هم‌وطنان ارمنی تبریک گفت

"عباس رضایی"  پیش از ظهر شنبه 5 ژانویه/15 دی/ در دیدار با اسقف ارامنه اصفهان و جنوب ایران ضمن تبریک سال نو میلادی به هم‌وطنان ارمنی اظهار کرد: هم‌محله‌ای ارامنه هستم و تا جایی که یاد دارم همیشه هم‌وطنان ارامنه در کمال امنیت و آرامش با مردمانی با وقار و فرهیخته و خوب در کنار سایر هم‌وطنان زندگی می‌کنند.

استاندار اصفهان با بیان این که هم‌وطنان ارامنه در کمال صفا و آرامش در کشور و شهر اصفهان زندگی می‌کنند، تصریح کرد: خوشحالم در اصفهان همه ادیان در آرامش کنار یکدیگر زندگی می‌کنند و این درسی است که مذاهب الهی به ما آموخته‌اند، این همدلی را بین هم‌وطنان همه ادیان به خصوص اسلام می‌بینیم.

رضایی با اشاره به اینکه در جنگ تحمیلی ارامنه شهدای زیادی را تقدیم انقلاب و پاسداشت از انقلاب کردند که این نمود همدلی ادیان در دنیا است، عنوان کرد: امیدوارم این همدلی روز به روز بیشتر شود و سالی خوبی را داشته باشید. 

استاندار اصفهان در پایان تاکید کرد: از فرصت فراهم شده استفاده می‌کنم و مراتب تبریک را به همه هم‌وطنان ارامنه و همه هم‌محلی‌های خودم تبریک عرض می‌کنم و به عنوان نماینده دولت آماده هرگونه همکاری هستم.

ارامنه ایام سال جدید را با شادمانی هر چه بیشتر گذراندند

همچنین در این دیدار اسقف "سیپان کاشجیان" نیز بیان کرد: مطمئن هستم ایام شلوغی دارید ولی از اینکه تشریف آوردید کمال تشکر را دارم و در کنار این تشکرات، عذرخواهی می‌کنم از شما به عنوان استاندار جدید وظیفه ما بود که خدمت می‌رسیدیم جهت عرض تبریک ولی به دلیل مسافرتی که به لبنان و بعد از آن هم شروع مراسمات، فرصتی پیش نیامد.

اسقف ارامنه اصفهان و جنوب ایران مطرح کرد: اعتراف می‌کنم دیداری را به شما بدهکار هستیم و از فرصت استفاده می‌کنم تا از شما تشکر کنم؛ همان‌طور که از نیروهای انتظامی برای مهیا کردن امنیت و آرامش در ایام سال نو میلادی تشکر کردیم.

وی اذعان کرد: امنیت، آسایش و وضعیتی که در روزهای اخیر در شهر حاکم بود را در کنار نیروی انتظامی مدیون استانداری و شهرداری هم هستیم و شاهد نظم و انضباط خوبی در این ایام بودیم.

کاشجیان ادامه داد: به همین دلیل ایام سال جدید را با موفقیت و شادمانی هرچه بیشتر گذراندیم؛ تشکرات ویژه را به پیشوای مذهبی خودمان و تمامی مسؤولان استانداری، شهرداری و تمامی قسمت‌های ذی‌ربط دارم و از همین فرصت استفاده می‌کنم و از جانب خودم و تمامی ارامنه انتصاب شما را تبریک می‌گویم.

اسقف ارامنه اصفهان و جنوب ایران در ادامه گفت: همان طور که در سخنان خود گفتید، جامعه ارامنه در 8 سال دفاع مقدس شرکت کردند و شهدا و جانبازان زیادی را تقدیم انقلاب کردند، این رفتار را جامعه ارامنه وظیفه خود دانسته است و چنان انجام وظیفه کرده تا شاید بتوان گفت در بین اقلیت‌های مختلف بی‌نظیر است.

وی با بیان اینکه هم‌زیستی مسالمت‌آمیز یک ارزش برای ارامنه در این شهر است، مطرح کرد: معمولا امنیت و آرامش شهر را وظیفه مسؤولان عالی رتبه می‌دانند ولی در کنار این موضوع یک موضوع جدید و بالاتری را می‌بینم و نه تنها حفظ امنیت و آرامش و صلح به عنوان وظیفه مسؤولان به حساب می‌آید ولی موضوع دیگری که من به آن توجه زیادی دارم و زمانی که در یک کشور و به خصوص در یک شهر ادیان و گروه‌های مختلف در کنار یکدیگر در صلح و آرامش هستند، این را مدیون زحمات تمامی مسؤولان هستیم.

به گزارش فارس، در این دیدار حجت‌الاسلام محمدعلی انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، فریدون الهیاری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و جمعی از مدیران ارشد استانداری به همراه جمعی از مسؤولان و پیشوایان ارامنه و مسیحی در اصفهان حضور داشتند که اسقف ارامنه در اصفهان و جنوب ایران هدایایی را به حاضران هدیه کرد.

 

Subscribe to comments feed نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha
  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0