صفحه اصلی | ايران | بازتاب جهانی راهپیمایی ضد آمریکایی ۱۳‌ آبان در آستانه دور جدید تحریم ها

بازتاب جهانی راهپیمایی ضد آمریکایی ۱۳‌ آبان در آستانه دور جدید تحریم ها

برحسب
بازتاب جهانی راهپیمایی ضد آمریکایی ۱۳‌ آبان در آستانه دور جدید تحریم ها

 

راهپیمایی بزرگ ملت ایران در روز۱۳‌ آبان به‌صورت گسترده‌ای از سوی رسانه‌های بین‌المللی و منطقه‌ای پوشش داده شد. نکته قابل توجه در پوشش خبری این تظاهرات و راهپیمایی عظیم ضدآمریکایی ملت ایران، اشاره به مسئله آغاز دور جدید تحریم‌های آمریکا از بامداد روز آینده ضد ملت ایران است.

آسوشیتدپرس

خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس در گزارشی نوشت که هزاران ایرانی با برگزاری راهپیمایی در تهران، سالگرد تسخیر سفارت آمریکا در ایران را گرامی داشتند، آن‌هم در شرایطی که دولت ایالات متحده تمامی تحریم‌های برداشته‌شده براساس برجام را دوباره اعمال می‌کند.

به‌نوشته آسوشیتدپرس، جمعیت حاضر در این راهپیمایی شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» را سر می‌دادند، این در حالی است که تلویزیون دولتی ایران نیز می‌گوید در شهرهای دیگر نیز تظاهرات مشابهی برگزار شده است.

اسپوتنیک

این رسانه روسی در پوشش خبری زنده و ویدئویی خود از تظاهرات مردمی 13 آبان نوشت: هزاران ایرانی روز چهارم نوامبر (13 آبان) برای بزرگداشت 39مین سالگرد تسخیر سفارت ایالات متحده به خیابان‌های تهران سرازیر شدند.

دیلی‌میل

نشریه انگلیسی دیلی‌میل نیز در گزارش خود از راهپیمایی امروز ملت ایران علیه آمریکا نوشت که ایرانی‌ها هر سال تسخیر سفارت ایالات متحده را به‌عنوان یک ضربه سنگین علیه آمریکا جشن می‌گیرند، دولتی که از حکومت خودکامه محمدرضا پهلوی حمایت می‌کرد. محوطه سفارت آمریکا در ایران به‌عنوان «لانه جاسوسی» مشهور است.

به‌نوشته دیلی‌میل، خشم و بی‌اعتمادی به آمریکا پس از تصمیم ترامپ برای خروج از توافق هسته‌ای برجام ــ علی‌رغم پایبندی تهران به مفاد توافق ــ در حال افزایش دوباره است.

سیاتل تایمز

این نشریه آمریکایی نیز در گزارشی با اشاره به راهپیمایی هزاران ایرانی به‌مناسبت سالگرد تسخیر سفارت آمریکا، نوشت این تظاهرات و شعارهای ضدآمریکایی در شرایطی انجام می‌شود که دولت ترامپ روز جمعه گذشته اعلام کرد که تحریم‌ها علیه بخش‌های کشتی‌رانی، مالی و انرژی ایران دوباره اعمال خواهند شد.

الجزیره

شبکه الجزیره با پوشش زنده راهپیمایی 13 آبان تهران نوشت: ایرانی‌ها سالگرد تسخیر سفارت آمریکا در ابتدای انقلاب در سال 1979 را گرامی داشتند.

المیادین

شبکه تلویزیونی المیادین نیز در گزارش خود نوشت که در روز تشدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران، در تهران به‌مناسبت روز مبارزه با استکبار جهانی تظاهراتی مقابل محل سابق سفارت آمریکا برگزار شد.

المنار

شبکه تلویزیونی المنار نیز در گزارش لحظه‌به‌لحظه خود از راهپیمایی‌های مردمی امروز در ایران نوشت: راهپیمایی‌های بزرگی در استان‌های ایران به‌مناسبت بزرگداشت روز مبارزه با استکبار جهانی برگزار شد.

گفتنی است، در روز 13 آبان 1358، سفارت آمریکا در تهران از سوی گروهی تحت عنوان «‌دانشجویان پیرو خط امام» تسخیر شد و دیپلمات‌ها در این سفارت‌خانه به مدت ۴۴۴ روز گروگان گرفته شدند

با تسخیر سفارت آمریکا را در تهران مبارزه ی ضد آمریکایی مردم ایران، ابعاد جدیدتری پیدا کرد.

روز 13 آبان به عنوان روز دانشجو معرفی گردید. و هر ساله مردم به نشانه اعتراض به خیابان ها می آیند و شعار مرگ بر آمریکا را سر می دهند.

     

telegram.me/araxnews

 

 

Subscribe to comments feed نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha
  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0