صفحه اصلی | ايران | مراسم رونمایی از برگزیده آثار استاد لوریس چکناووریان

مراسم رونمایی از برگزیده آثار استاد لوریس چکناووریان

برحسب
مراسم رونمایی از برگزیده آثار استاد لوریس چکناووریان

چکناوریان: همه ما باید تلاش کنیم تا برای نسل آینده فضای امیدوار کننده‌ای را ترسیم کنیم.

عصر دیروز، سه شنبه ٢٨ فروردین ماه، مراسم رونمایی از برگزیده آثار "لوریس چکناوریان" آهنگساز و رهبر ارکستر با همت موسسه "راد نواندیش" در تالار وحدت تهران برگزار شد.

در این مراسم که با حضور استاد "لوریس چکناووریان" و جمعی از چهره‌های مطرح موسیقی، تئاتر و سینمای کشور برپا شد از ۱۵ اثر صوتی و تصویری این آهنگساز و رهبر ارکستر برجسته در قالب ۱۳ اثر صوتی و دو اثر تصویری که طی سالیان گذشته توسط ارکسترهای داخلی و خارجی اجرا شده، رونمایی شد. پخش فیلم‌هایی از آثار استاد چکناووریان و جشن امضا، نیز بخش‌های دیگر این مراسم را تشکیل می‌داد.

امید نیک‌بین، مدیر تولید مجموعه برگزیده آثار چکناووریان در این مراسم گفت: "آثار ارائه شده تنها بخشی از آثار استاد چکناواریان است که به انتخاب ایشان از گنجینه آثارشان بیرون آمده و به همت موسسه فرهنگی هنری "راد نواندیش" به ثمر رسید".

وی با قدردانی از "رازمیک اوحانیان"، از اساتید موسیقی کشور در بخش شرح و شناخت آثار چکناووریان در این مجموعه گفت: "انتخاب آثار کار بسیار مشکلی بود، چرا که ما تصمیم داشتیم این کارها را با کیفیت بسیار بهتری به لحاظ میکس و مسترینگ ارائه دهیم. البته برخی از آثار ارائه شده کارهای قدیمی هستند که امکان میکس و مستر مجدد نداشت اما در مجموع فکر می‌کنم مجموعه فعلی از کیفیت قابل توجهی برخوردار باشد".

نیک‌بین در ادامه با قدردانی از تلاش چکناووریان در عرصه موسیقی تاکید نمود: "به اعتقاد من استاد چکناووریان آخرین رمانتیک موسیقی ایران است، که بعد از او دیگر هنرمندی مانندش وجود نخواهد داشت. من دوست دارم در این برنامه باشکوه از اصطلاح "آخرین رمانتیک موسیقی" استفاده کنم که به حق شایسته عنوان استاد چکناووریان است".

در بخش پایانی این مراسم لوریس چکناووریان در سخنانی کوتاه، ضمن تشکر از حضور مهمانان، خاضعانه گفت: "دوستان عزیزی که امشب به اینجا آمدید، بدانید که من یک بروجردی ساده هستم که چیزی برای گفتن ندارم. من به اندازه موهایم عاشق شده‌ام، اندازه اقیانوس اشک ریختم و اندازه آفتاب خندیدم. اما باز هم باید بگویم که هنوز هیچ چیزی بلد نیستم. به راستی که این دنیا به قدری جالب است که من هنوز نمی‌دانم باید به آموختن چه چیزی مشغول باشم".

وی در ادامه افزود: "من خودم را هیچ وقت جدی نگرفتم، اما کارم را همیشه را جدی می‌گیرم. من فقط به این موضوع مهم توجه می‌کنم که یک انسان از زندگی که خداوند به او داده، چه می‌خواهد؟ من همیشه دوست داشتم به این موضوع فکر کنم و به آینده فکر کنم که بهترین کار چیست. بنابراین همه ما باید تلاش کنیم تا برای نسل آینده فضای امیدوار کننده‌ای را ترسیم کنیم. ما باید با موسیقی این پرچم را به نسل جوانمان منتقل کنیم و به آن‌ها نشان دهیم که همیشه باید تلاش کرد و امیدوار بود".

چکناواریان در پایان با قدردانی از موسسه فرهنگی هنری "راد نواندیش" در انتشار آثارش گفت: "از همه شما عزیزانی که امشب به مراسم آمدید تشکر می‌کنم. باور کنید حضور شما در این مراسم به من الهام داد تا کار جدیدی را شروع کنم. من بر این باورم که هیچ هنرمندی بدون الهام گرفتن از مخاطبان در کار خود موفق نیست. بنابراین از همه شما بزرگواران که امشب با حضورتان روح مرا زنده کردید تشکر می‌کنم".

 

telegram.me/araxnews

Subscribe to comments feed نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha
  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0