صفحه اصلی | ايران | اظهارات گستاخانه چندباره یک مقام عالی رتبه رژیم باکو در باره تمامیت ارضی ایران

اظهارات گستاخانه چندباره یک مقام عالی رتبه رژیم باکو در باره تمامیت ارضی ایران

برحسب
اظهارات گستاخانه چندباره  یک مقام عالی رتبه رژیم باکو  در باره تمامیت ارضی ایران

"مبارز قربانلي"، رييس کميته دولتي امور گروه هاي ديني جمهوري آذربايجان گفت: "ملت آذربايجان به دو نيم تقسيم شده است. آذربايجان در قرن نوزدهم براساس معاهده امضاء شده ميان روسيه و ايران به دو نيم تقسيم شده است.» وی گفته است: "منظور از آذربايجان، صرفا شمال (جمهوري آذربايجان) نيست، بلکه کل آذربايجان را درنظر مي گيريم".


به گزارش وبسايت تحليلي، خبري آذري ها به نقل از پايگاه اينترنتي "ويرتوالاذ"، "مبارز قربانلي"، رييس کميته دولتي امور گروه هاي ديني جمهوري آذربايجان در جمع شرکت کنندگان در «دوره زمستاني بين المللي چندفرهنگ گرايي" با تاکيد بر ضرورت کسب اطلاعات درست درباره کشورها و توجه نکردن به اطلاعات نادرست موجود در منابع اينترنتي گفت: "شمار آذربايجاني ها در دنيا بيش از 50 ميليون نفر است. 10 ميليون نفر از آذربايجاني ها در شمال ( جمهوري آذربايجان) زندگي مي کنند. ملت آذربايجان، ملتي تقسيم شده است. در قرن نوزدهم ، با معاهده روسيه تزاري و ايران ، آذربايجان به دو نيم تقسيم شد. نيمي از اهالي ايران ، آذربايجاني هستند. در نهادهاي دولتي و مجلس ايران ، آذربايجاني ها حضور دارند. منظور از آذربايجان، صرفا شمال (جمهوري آذربايجان) نيست، بلکه کل آذربايجان را درنظر مي گيريم".

- "مبارزه قربانلی" یکی از دولتمردان بلند پایه رژیم باکو است که متاسفانه از حمایت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی جمهوری اسلامی ایران برخوردار است و سال گذشته علیرغم اعتراضات بسیاری از کارشناسان به همراه اسرافیل حسین اف به تبریز سفر کرده و با مقامات محلی استانداری دیدار کرد.

این نخستین بار نیست که یک مقام "رسمی و بلند پایه" رژیم باکو طی اظهارات رسمی استقلال و تمامیت ارضی ایران را نقض می کند. بسیاری از مقامات عالی رتبه این کشور از خود الهام علی اف گرفته تا رئیس شورای عالی امنیت ملی (رامیز مهدی اف ) و علی حسن اف (دستیار ارشد علی اف) در اظهار نظرهای رسمی بارها و بارها استقلال و تمامیت ارضی ایران را نقض کرده یا به سخره گرفته اند.

- در یکی دیگر از آخرین نمونه ها انتشار کتاب "علی حسن اف" مشاور ارشد رئیس جمهوری باکو،که در نقشه های آن کشور ایران با نام های ساختگی نام برده شده است، مورد توجه کارشناسان ایرانی قرار گرفته است.

وبسايت تحليلي، خبري آذري ها در پايان مقاله مي نونيسد: "بر اساس قوانین جمهوری اسلامی هر ایرانی یا بیگانه ای که در خارج از مرزهای ایران مرتکب جرم اقدام علیه امنیت داخلی و تمامیت ارضی ایران شود، در صورت دستگیری در خاک ایران باید طبق قوانین جمهوری اسلامی محاکمه و مجازات شود. این در حالی است که عناصر ضد ایرانی در رژیم باکو همواره به ایران سفر کرده و با استقبال "گرم" روبرو شده اند!!.

Subscribe to comments feed نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha
  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0