صفحه اصلی | ايران | اهدا جایزه ویژه سال ۲۰۲۰ "کتاب‌ها برای صلح" به لوریس چکناواریان

اهدا جایزه ویژه سال ۲۰۲۰ "کتاب‌ها برای صلح" به لوریس چکناواریان

برحسب
اهدا جایزه ویژه سال ۲۰۲۰ "کتاب‌ها برای صلح" به لوریس چکناواریان

جایزه ویژه "کتاب‌ها برای صلح" سال 2020 به لوریس چکناواریان سفیر هنر برای صلح و سفیر صلح ایران اهدا خواهد شد.

کمیسیون کتاب‌ها برای صلح، پس از بررسی معرفی‌نامه و سوابق لوریس چکناواریان موسیقیدان ارمنیایرانی، دارنده نشان عالی هنر برای صلح که سال‌ها با هنرش فعالیت‌هایی خیرخواهانه و بشردوستانه در جهت گسترش فرهنگ صلح انجام داده است، به اتفاق آرا وی را شایسته دریافت این جایزه تشخیص داده و در 12 سپتامبر جاری / 22 شهریور ماه، در مراسم ویژه این کمیسیون جایزه را به این  هنرمند پیشکسوت اهدا نمود.

لوریس چکناواریان که از مفاخر موسیقی ایران و جهان به شمار می‌رود، در سال 2014 دو کنسرت برای کمک به آسیب دیدگان زلزله بم در فرانسه و همچنین کنسرت‌هایی را در ایران و آمریکا برای کمک به کودکان مبتلا به  سرطان  محک رهبری کرده است و  جشنواره هنر برای صلح ایران که جایزه ویژه سال 2019 این کمیسیون را دریافت کرده، در خرداد ماه سال جاری این هنرمند پیشکسوت را برای دریافت جایزه سال 2020 به این کمیسیون معرفی کرده بود.

کمیسیون "کتاب‌ها برای صلح" که از سازمان‌های همکار سازمان جهانی یونسکو محسوب می‌شود و مقر آن در  رم  ایتالیا واقع است، از چندین سازمان غیر دولتی از کشورهای مختلف تشکیل شده است که با  سازمان یونسکو در زمینه گسترش فرهنگ صلح همکاری می‌کند.

"جایزه کتاب‌ها برای صلح" (The Books for Peace Award) جایزه‌ای است به یاد " خاویر والدز"، روزنامه نگار مشهور مکزیکی که در مبارزه با قاچاق مواد مخدر در مکزیک به قتل رسید. این جایزه از سال 2017 هر ساله از سوی کمیسیون ویژه به افراد و گروه‌هایی که در زمینه گسترش فرهنگ صلح، فعالیت‌های بشردوستانه و خیرخواهانه فعالیت می‌کنند اهدا می‌شود.

 

telegram.me/araxnews      


 

 

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0