صفحه اصلی | جوامع ارمنی جهان | درخواست شناسایی و محکومیت نسل‌کشی ارمنیان توسط مجلس رومانی

درخواست شناسایی و محکومیت نسل‌کشی ارمنیان توسط مجلس رومانی

برحسب
درخواست شناسایی و محکومیت نسل‌کشی ارمنیان توسط مجلس رومانی

 "واروژان وُسکانیان"، وزیر اقتصاد و تجارت سابق رومانی ضمن سخرانی در نشست عمومی مجلس نمایندگان این کشور خواستار شناسایی و محکومیت نسل‌کشی ارمنیان شد.

به گزارش پایگاه خبری "هات نیوز"، وُسکانیان که در حین نشست بررسی طرح "قانون تاسیس موزه ملی هولوکاست و تاریخ یهودیان در رومانی" در روز 11 سپتامبر/20 شهریور ماه، این مجلس سخنرانی می‌کرد، گفت: "ما در مورد محکومیت هولوکاست دارای موضعی یک دست هستیم. متمنی است که موضوع شناسایی و محکومیت نسل کشی ارمنیان نیز در برنامه کاری اعلان سیاسی احزاب گنجانده شود. این موضوعی است که احزاب رومانیایی تاکنون به انحاء مختلف از آن دوری جسته‌اند، در حالی که مجالس برخی از کشورهای جهان، شورای اروپا و اکثر مجالس کشورهای عضو شورای اروپا در این مورد موضع گیری کرده‌اند".

رئیس انجمن ارامنه رومانی که طی دو دوره در سال‌های 2006 الی 2008 و 2012 الی 2013 وزیر اقتصاد و تجارت این کشور بوده، در ادامه سخنان خود افزود: "جنایات و فجایع دهشتناکی از این دست، زبان و ملیت نمی‌شناسند. وقتی ما در باره چنین فجایعی صحبت می‌کنیم، در واقع در مورد همه فجایع سخن می‌گوییم.

 

چرا که فجایع و جنایاتی از این دست زبان خاص ندارند. به همین دلیل نیز وقتی از هولوکاست صحبت می‌کنیم به موازات آن باید از نسل‌کشی ارمنیان نیز سخن بگوییم، هر چند که این نسل‌کشی در رومانی به وقوع نپیوسته، بلکه بر عکس رومانی به بهشتی برای بازماندگان از آن بدل گشته است".


telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0