صفحه اصلی | جوامع ارمنی جهان | "ترکیش ایرلاینز" اسپانسر باشگاه فوتبال "ریور پلاته" آرژانتین شد

"ترکیش ایرلاینز" اسپانسر باشگاه فوتبال "ریور پلاته" آرژانتین شد

برحسب
"ترکیش ایرلاینز" اسپانسر باشگاه فوتبال "ریور پلاته" آرژانتین شد

اعتراض ارامنه آرژانتین به این توافق

ارامنه آرژانتین در واکنش به عقد قرارداد باشگاه فوتبال "ریور پلاته" آرژانتین با شرکت هواپیمایی ترکیه (ترکیش ایرلاینز /Turkish Airlines) در خصوص عهده‌داری اسپانسری این باشگاه اعتراضی کرده خواهان لغو این توافق شده‌اند.

این باشگاه که در لیگ برتر فوتبال آرژانتین بازی می‌کند و یکی از پرافتخارترین تیم‌های این کشور به شمار می رود طبق توافق3 ساله صورت گرفته می بایست نام شرکت هواپیمایی ترکیه را بر روی پیراهن بازیکنان خود درج نمائید.

قبلاً نیز روزنامه "صباح"، چاپ استانبول طی مطلبی در این باره نوشته بود: "شمار زیادی از  ارامنه این کشور (آرژانتین) در جمع هواداران باشگاه "ریور پلاته" هستند که با عقد قرارداد با شرکت هواپیمایی ترکیه به شدت مخالف می کنند".

این تیم آرژانتینی پیش از این به دنبال جلب حمایت هواپیمایی قطر  (Qatar Airways) بود، اما  این شرکت با "بوگاخونیروس"، یک باشگاه دیگر این کشور به توافق رسید.

ارامنه آرژانتین از جوامع فعال ارمنیان خارج از ارمنستان محسوب می شوند وتاکنون بارها در اعتراض به سفر اردوغان به این کشور تجمعات اعتراضی برگزار کرده‌اند. آنان به انکار واقعیت نسل کشی ارمنیان از سوی دولت ترکیه و انسداد مرز زمینی این کشور با  ارمنستان و ارتباط دادن این مسئله با مناقشه قره‌باغ اعتراض کرده‌اند.


 

telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0