صفحه اصلی | جوامع ارمنی جهان | تظاهرات ارامنه قبرس در اعتراض به عملکرد رهبری "انجمن کل خیریه ارامنه"

تظاهرات ارامنه قبرس در اعتراض به عملکرد رهبری "انجمن کل خیریه ارامنه"

برحسب
تظاهرات ارامنه قبرس در اعتراض به عملکرد رهبری "انجمن کل خیریه ارامنه"

همزمان با سفر "آرارات میرزوئیان"، رئیس مجلس ملی ارمنستان به قبرس صدها تن از ارامنه این کشور ضمن برپایی تظاهراتی در شهر نیکوزیا، به عملکرد "برج ستراکیان"، رئیس "انجمن کل خیریه ارامنه" در به تعطیلی کشاندن چندین ساله مجموعه آموزشی ارامنه "ملکونیان" اعتراض کرده و با در دست داشن پلاکاردها و نوشته‌هایی و همچنین سر دادن شعارهایی از جمله اینکه "این مرکز آموزشی متعلق به کل ارامنه جهان و ارامنه قبرس می‌باشد و نه مایملک شخصی"، "برج ستراکیان" را شدیدآً مورد انتقاد قرار دادند.

شایان ذکر است "انجمن کل خیریه ارامنه" به ریاست "برج ستراکیان" که مرکز آن در آمریکا قرار دارد، چند سال پیش با تعطیل نمودن مجموعه آموزشی "ملکونیان"، که یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین مراکز آموزشی ارامنه خارج از ارمنستان در پایتخت قبرس است، قصد فروش مستغلات این مرکز را داشت که دولت قبرس ضمن دخالت در موضوع با طرح ارزش معنوی و تاریخی این مرکز، از فروش بخش اصلی آن جلوگیری به عمل آورد. قیمت مستغلات این مجموعه آموزشی بالغ بر دهها میلیون دلار برآورد شده است.

در راستای سیاست مخرب و ضد ارمنی فوق، رهبری این انجمن از مدتها پیش به صورت پنهانی رایزنی‌های را با مقامات کلیسای حوزه آنتیلیاس برای دادوستدی سیاسی-مالی جهت انتقال دو مرکز آموزشی ارامنه ایران (دبستان "گلبنگیان" و دبیرستان "ماری مانوکیان") به شورای خلیفه‌گری را آغاز نموده است.

 از قرار معلوم وظیفه هماهنگی این دادوستد بر عهده "وازگن یاکوبیان"، مسئول خاورمیانه "انجمن کل خیریه ارامنه" گذاشته شده است. شواهد حکایت از آن دارد که "یاکوبیان" در سالیان اخیر چندین بار به #ایران آمده و برای فراهم نمودن شرایط انجام این زدوبند مسئول پیشین این انجمن که دهها سال سابقه عضویت و خدمت به انجمن ونهادهای آموزشی آن داشته را به صورت "محترمانه" برکنار و  چند جوان بی‌خبر و بی‌تجربه را جایگزین وی کرده است.

 

اخبار موثق همچنین حکایت از آن دارد که "وازگن یاکوبیان" که نفر دوم انجمن کل خیریه ارامنه و از نزدیکان "برج ستراکیان" نیز می باشد، برای تحقق این دادوستد و تسهیل تاراج دارائی‌های جامعه ارامنه ایران اسناد مالکیت این دو مرکز آموزشی را نیز با خود به خارج از ایران انتقال داده است.


مشاهده فیلم تظاهرات:

https://t.me/araxnews/11739


telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0