صفحه اصلی | جوامع ارمنی جهان | "مخیتاریان" با جوانی که در حمایت از ارامنه قره باغ، پرچم این جمهوری را در بازی آرسنال و تیم جمهوری آذربایجان به اهتزاز در آورده بود تماس گرفت

"مخیتاریان" با جوانی که در حمایت از ارامنه قره باغ، پرچم این جمهوری را در بازی آرسنال و تیم جمهوری آذربایجان به اهتزاز در آورده بود تماس گرفت

برحسب
"مخیتاریان" با جوانی که در حمایت از ارامنه قره باغ، پرچم این جمهوری را در بازی آرسنال و تیم جمهوری آذربایجان به اهتزاز در آورده بود تماس گرفت

پیشتر گفته شده بود به اهتزاز درآمدن پرچم آرتساخ در جریان دیدار روز پنج شنبه  (13 دسامبر 22 آذر) تیمهای فوتبال آرسنال انگلیس و "قره‌باغ" جمهوری آذربایجان از سری مسابقات لیگ قهرمانان اروپا که در لندن در حال انجام  بود، برای دقایقی موجب توقف بازی گردید.

قضیه از این قرار بود که این بازی که با نتیجه 1 بر صفر به نفع تیم انگلیسی که "هنریک مخیتاریان" بازیکن ارمنستانی نیز از اعضای آن می باشد، در حال جریان بود که در اواخر یازی به ناگاه یک جوان ارمنی به نام "اسپارتاک آدامیان" در حالی که پیراهن "مونته ملکونیان" قهرمان مبارزات مردم  #آرتساخ ( قره باغ ) را بر تن داشت با در دست داشتن پرچم این جمهوری وارد زمین شده و با اهتزاز پرچم، ادامه بازی را متوقف نمود.

این جوان ارمنی که در حمایت از مبارزات و دفاع قهرمانانه ارامنه آرتساخ از سرزمین خود مبادرت به این کار کرده بود بعد از ورود به زمین به سمت نیمکت ذخیره تیم آرسنال دوید تا پرچم آرتساخ را به هنریک مخیتاریان بدهد که توسط ماموران حفاظت دستگیر گردید.

در حالی که ماموران در حال خارج کردن این جوان از میدان بودند کاپیتان تیم جمهوری آذربایجان تلاش کرد ضمن حمله به این جوان پرچم را از او بگیرد که ماموران امنیتی مانع وی شده و او را عقب راندند.

انعکاس این خبر در جرائد انگلیس بسیار گسترده بود. طبق آخرین خبر، "آسپارتاک آدامیان" از بازداشت موقت آزاد شده و هیچ جریمه‌ای متوجه او نشده است.

وی در گفتگو با یک سایت ورزشی گفته است، روز بعد این جریان "هنریک مخیتاریان" با او تماس تلفنی گرفته و جویای حال او شده است که وی از این بابت از "مخیتاریان" تشکر نموده است.

"آدامیان" با تکذیب خبر سیلی زدن کاپیتان تیم جمهوری #آذربایجان به وی، گفته است دست این بازیکن تنها به پشتش برخورد کرد و نه صورتش. وی افزود، مخیتاریان با دیدن این صحنه قصد ورود به زمین و نزدیک شدن به او را داشته که ماموران بر اوضاع مسلط شده و قضیه خاتمه یافت.

و اما مربی تیم جمهوری آذربایجان در اشاره ای عجیب به این موضوع در مصاحبه بعد از بازی، "چنین عملی را تنها کار  افراد ترسو"! قلمداد کرده بود.

 

telegram.me/araxnews

Subscribe to comments feed نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha
  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0