صفحه اصلی | جمهوری آذربايجان | ادعاهای ارضی نمایندگان مجلس جمهوری آذربایجان نسبت به گرجستان

ادعاهای ارضی نمایندگان مجلس جمهوری آذربایجان نسبت به گرجستان

برحسب
ادعاهای ارضی نمایندگان مجلس جمهوری آذربایجان نسبت به گرجستان

 سردمداران باکو بدون درس گرفتن از شکست در مقابل جمهوری کوچک آرتساخ ( قره باغ )، اینک به فکر پنجه افکندن با گرجستان هستند

مجموعه کلیسای تاریجی "داوید گارجی" در 70 کیلومتری جنوب تفلیس، پایتخت گرجستان واقع شده که بخشی از آن نیز در پی سیاست‌های حاکمان روسیه تزاری و شوروی در محدوده مرزهای امروزی جمهوری آذربایجان قرار گرفته است.

این مجموعه کلیسایی که قدمت آن به قرن ششم میلادی باز می‌گردد و نمونه‌ای کامل از معماری گرجی است این روزها لقلقه زبان نمایندگان باکو شده به طوری که دریکی از نشست های اخیرشان نه تنها نسبت به این مجموعه کلیسایی، بلکه حتی نسبت به تفلیس نیز ادعای ارضی مطرح کرده و آنها را بخشی از کشور جعلی جمهوری آذربایجان دانسته‌اند.

"غنیره پاشایوا"، یکی از نمایندگان مجلس جمهوری آذربایجان در این باره به خبرنگاران می‌گوید: "نام آنجا "داوید گارجی" نیست، بلکه "کشیکچی داغ" است. این اثر تاریخی، نه در زمان روسیه تزاری و نه در زمان شوروی متعلق به گرجستان نبوده و متعلق به آذربایجان است".

"نصیب محمد علی‌اف"، یکی دیگر از نمایندگان مجلس جمهوری آذربایجان نیز گفته است: "در گرجستان و از جمله در مجلس این کشور نیروهایی وجود دارند که جمهوری آذربایجان را دوست ندارند. من فکر نمی‌کنم که ملت گرجی و آذربایجان که متحد راهبردی هستند، به سطح درگیری برسند".

وی افزود: "خوب است که دو دولت در باره استفاده مشترک از "کشیکچی داغ" به تفاهم برسند. اگر این مساله اکنون حل نشود، ممکن است در آینده نیروهای مخرب از آن سوء استفاده کنند".

و بالاخره "فرج قلی‌اف"، دیگر نماینده مجلس جمهوری آذربایجان تعارف را تماماً به کنار زده، ضمن سخنانی در این ارتباط صراحتاً می‌گوید: "تفلیس هم جزء اراضی جمهوری آذربایجان است و گرجی‌ها باید از آنجا خارج شوند"

 

telegram.me/araxnews

  

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0