صفحه اصلی | جمهوری آذربايجان | "خائن به ملت"؟!!

"خائن به ملت"؟!!

برحسب
"خائن به ملت"؟!!

 چرا فوتبالیست تیم "قره‌باغ" پرچم آرتساخ را از دست جوان ارمنی نگرفت 

"آراز عبدالله‌اف"، دفاع میانی تیم فوتبال "قره‌باغ" جمهوری آذربایجان به خار چشم شهروندان این کشور تبدیل شده و در شبکه‌های اجتماعی سیل توهین و فحاشی بر سر عبدالله‌اف سرازیر شده است.

قضیه از این قرار است که در جریان آخرین دیدار روز پنج شنبه  (13 دسامبر 22 آذر) تیمهای فوتبال آرسنال انگلیس و "قره‌باغ" جمهوری آذربایجان از سری مسابقات لیگ قهرمانان اروپا که در لندن در حال برگزار گردید، یک جوان ارمنی به نام "اسپارتاک آدامیان" در حالی که پیراهن "مونته ملکونیان" قهرمان مبارزات مردم  آرتساخ (قره باغ) را بر تن داشت با در دست داشتن پرچم جمهوری آرتساخ (قره‌باغ) وارد زمین بازی شده و با عبور از کنار عبدالله‌اف بازیکن تیم "قره‌باغ" شروع به دویدن در زمین کرد.

پخش این تصویر موجب خدشه‌دار شدن احساسات ملی‌گرایانه پانترکیست‌ها شد، چرا که وقتی "راشد صادق‌اف"، کاپیتان  این تیم سعی کرده بود به جوان ارمنی حمله کند، "عبدالله‌اف" عکس‌العمل خاصی در قبال این حرکت نشان نداده و همین امر وی را به "خائن ملت" تبدیل کرده بود.

"ترلان قلی‌اف"، یکی از هم تیمی‌ها در حمایت از عبدالله‌اف و برای نجات وی از این وضعیت در مصاحبه با نشریه "آذری اسپرت"، چاپ باکو، گفته است، که وی پرچم آرتساخ را نشناخته به همین خاطر نیز عکس العمل نشان نداده است.

وی افزوده است: "من و آراز دوستان دوران کودکی هستیم. او میهن پرست بزرگی است و اگر می‌دانست که پرچم آرتساخ در دست آن جوان ارمنی است، حتماً همچون صادق‌اف عمل کرده و سعی می‌کرد پرچم را از دست خاطی ربوده و لگدمال نماید".

شایان ذکر است که این جوان #ارمنی که در حمایت از مبارزات و دفاع قهرمانانه ارامنه آرتساخ از سرزمین خود مبادرت به این کار کرده بود بعد از ورود به زمین به سمت نیمکت ذخیره تیم آرسنال دوید تا پرچم آرتساخ را به هنریک مخیتاریان بدهد که توسط ماموران حفاظت دستگیر گردید.

در حالی که ماموران در حال خارج کردن این جوان از میدان بودند کاپیتان تیم جمهوری آذربایجان تلاش کرد ضمن حمله به این جوان پرچم را از او بگیرد که ماموران امنیتی مانع وی شده و او را عقب راندند.

انعکاس این خبر در جرائد انگلیس بسیار گسترده بود. طبق آخرین خبر، "آسپارتاک آدامیان" از بازداشت موقت آزاد شده و هیچ جریمه‌ای متوجه او نشده است.

"آدامیان" در گفتگو با یک سایت ورزشی گفته است، روز بعد این جریان "هنریک مخیتاریان" با او تماس تلفنی گرفته و جویای حال او شده است که وی از این بابت از "مخیتاریان" تشکر نموده است.

وی  با تکذیب خبر سیلی زدن کاپیتان تیم جمهوری #آذربایجان به وی، گفته است دست این بازیکن تنها به پشتش برخورد کرد و نه صورتش. وی افزود، مخیتاریان با دیدن این صحنه قصد ورود به زمین و نزدیک شدن به او را داشته که ماموران بر اوضاع مسلط شده و قضیه خاتمه یافت.


telegram.me/araxnews

Subscribe to comments feed نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha
  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0