صفحه اصلی | جمهوری آذربايجان | باكو گرفتار در بحران پرداخت نشدن دستمزد ملی‌‌پوشان

باكو گرفتار در بحران پرداخت نشدن دستمزد ملی‌‌پوشان

برحسب
باكو گرفتار در بحران پرداخت نشدن دستمزد ملی‌‌پوشان

دونده‌ اتیوپیایی:جمهوری آذربایجان از من به عنوان برده ورزشی استفاده کرده و پولی راکه به من وعده داده بودند، پرداخت نكردند

جمهوری آذربایجان که طی سال‌های گذشته با وعده‌های مالی هنگفت سعی داشت ورزشکاران ایرانی را به تیم‌های ملی خود جذب کند، طی روزهای اخیر با رسوایی‌های ناشی از اعتراض ملی‌پوشان خود به علت پرداخت نشدن دستمزدهای وعده داده شده، مواجه است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اینترنتی "حریت" جمهوری آذربایجان، "امین اسماعیل‌اف"، یکی از بوکسورهای این کشور روز شنبه با ریختن بنزین به روی خود در مقابل وزارت ورزش و جوانان جمهوری آذربایجان تهدید به خودسوزی کرد.

این بوکسور، مقامات وزارت ورزش و جوانان جمهوری آذربایجان را متهم کرد که بیش از سه سال است که او را سر می‌دوانند و معطل نگه داشته‌اند.

همچنین پایگاه اینترنتی "ویرتوالاذ" جمهوری آذربایجان به نقل از روزنامه حریت ترکیه خبر داد: "رامیل قلی اف"، دونده تبعه جمهوری آذربایجان که در مسابقات ورزشی سبک وزن در لندن با پیمودن مسافت 200 متر در 20 ممیز نه صدم ثانیه، پیروزی شوک آوری را نصیب ترکیه کرد، تهدید شده است که در صورت بازگشت به جمهوری آذربایجان دستگیر و زندانی خواهد شد. 

یک هفته قبل از این نیز شماری از کشتی‌گیران ملی‌پوش جمهوری آذربایجان با تجمع در مقابل فدراسیون کشتی جمهوری آذربایجان به وقفه طولانی‌مدت در پرداخت دستمزدهایشان اعتراض کردند.

همچنین یکی از دونده‌های اتیوپیایی جمهوری آذربایجان که پس از جذب به یکی از باشگاه‌های این جمهوری، نام خود را به "لیلی عبدالله اوا" تغییر داده، در گفتگو با روزنامه گاردین انگلیس گفت: "در جمهوری آذربایجان مرا به عنوان برده ورزشی استفاده کردند و پولی را که به من وعده داده بودند، پرداخت نکردند".

این دونده اتیوپیایی جمهوری آذربایجان درباره حیله مربی‌اش برای استفاده داروی ویژه دوپینگ برای کسب مدال برای جمهوری آذربایجان گفت: "برغم اینکه در مسابقات 2011 استکهلم به شدت آسیب دیده بودم، دستور دادند که مسابقه را ادامه دهم و وقتی در المپیک 2012 لندن، مربی‌ام قرص tribulus testosterone را  بر روی زبانم گذاشت، از او پرسیدم این قرص چه بود؟ مربی‌ام گفت به هنگام ترس به تو کمک خواهد کرد و قوی خواهی شد. بعدا رفتم درباره تاثیرات آن قرص تحقیق کردم و فهمیدم که یکی از عوارض آن دارو، ناباروری است. من برای رسیدن به زندگی بهتر در تلاش بودم و نمی‌خواستم که با مشکل بچه‌دار نشدن مواجه شوم. اما، آنها هیچ اعتنایی نمی‌کنند."

 

telegram.me/araxnews

Միացեք մեզ

Subscribe to comments feed نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha
  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0