صفحه اصلی | جمهوری آذربايجان | یک فعال تالشی در جمهوری آذربایجان بازداشت شد

یک فعال تالشی در جمهوری آذربایجان بازداشت شد

برحسب
یک فعال تالشی در جمهوری آذربایجان بازداشت شد

️"الوین ارشادوف"، فعال اجتماعی و وبلاگ نویس تالشی در لنکران بازداشت شد. سردمداران باکو به دنبال تاریخ‌سازی جعلی و اعمال سیاست‌های شوونیستی خود هستند

به گزارش خبرگزاری "توران" به نقل از بیانیه "شورای عمومی تالش آذربایجان" (PCTA)، روز گذشته 19 مه / 30 اردیبهشت ماه، "الوین ارشادوف"، یکی از کاربران فعال شبکه‌های اجتماعی که با نام مستعار "عمر علی" مقالاتی منتشر می‌نمود در لنکران، مرکز منطقه تالش واقع در بخش جنوبی جمهوری آذربایجان و در همسایگی ایران، بازداشت شد.

خبرگزاری "توران" در ادامه گزارش خود از باکو می‌نویسد: در بیانیه مذکور آمده است كه "ارشادف" حدود ساعت 13:00 به وقت محلی، هنگامی كه منتظر دریافت پول از دستگاه خودپرداز بانك كاپیتال بود توسط پلیس بازداشت شده است.

طبق بیانیه "شورای عمومی تالش آذربایجان" صفحه ارشادوف در بین ساکنان منطقه جنوبی محبوبت بالایی برخوردار است، چرا که در آن مشکلات مردم و به ویژه تالش برجسته می‌شود.

پیش از این ارشادف به دلیل انتقاد از اقدامات غیرقانونی مقامات محلی تحت فشار قرار گرفته است.

شورای عمومی تالش معتقد است كه ارشادف به خاطر ديدگاه‌هاي اجتماعي-سياسي خاص خود مورد پیگرد قرار گرفته و بازداشتش را محكوم و خواستار آزادي فوري وی شده است.

یادآور می‌شود، یک ماه پیش از بازداشت، ارشاداف یادداشتی تحت عنوان "خانات تالش یا لنکران؟" منتشر نمود که باعث بحث‌های داغ تاریخی و سیاسی شد. وی ضمن آوردن نمونه‌هایی از کتاب درسی تاریخ جمهوری آدربایجان متذکر شده سردمداران باکو تاریخ‌سازی جعلی و اعمال سیاست‌های شوونیستی خود نام خانات تالش را از کتاب‌های درسی پاک کرده‌اند.


telegram.me/araxnews

 

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0