صفحه اصلی | جمهوری آرتساخ (قره باغ) | تاسیس مرکز علمی-فرهنگی ارمنی-ایرانی در شوشی

تاسیس مرکز علمی-فرهنگی ارمنی-ایرانی در شوشی

برحسب
تاسیس مرکز علمی-فرهنگی ارمنی-ایرانی در شوشی

"باگو ساهاکیان"، رئیس جمهوری آرتساخ (قره باغ) دوشنبه 14 اکتبر/22 مهر ماه، در افتتاحیه مرکز علمی فرهنگی ارمنی-ایرانی در شهر شوشی و در محوطه مسجد این شهر موسوم به  "گوهر آغا"  حضور یافت.

رئیس جمهوری آرتساخ ضمن سخنانی با تقدبر از بنیادهای "ایدئا" و "حفاظت از میراث تاریخی شرقی" برای واقعیت بخشیدن به این طرح ابراز امیدواری نمود که  مرکز فوق نقش مهمی در گسترش روابط با ایران ، گفت‌وگوی بین ادیان و تمدن‌ها و همچنین توسعه گردشگری شهر شوشی داشته باشد.

در این افتتاحیه "آرائیک هاروطیونیان"، وزیر آموزش، علوم، فرهنگ و ورزش ارمنستان، اسقف اعظم "پارکو مارتیروسیان"، رهبر مذهبی ارامنه آرتساخ، رئیس و نمایندگان مجلس جمهوری آرتساخ و دیگر مقامات بلند پایه و نمایندگانی از دیاسپورای ارمنی حضور داشتند.

شایان ذکر است که این مسجد در دوران بلشویکی و در زمان اداره آن توسط جمهوری آذربایجان به شدت تخریب و به ویرانه ای تبدیل شده بود. بعد از اعلام قانونی استقلال جمهوری آرتساخ ( قره‌باغ ) با مساعدت دولت و  حمایت یک خیر ارمنی به صورت کامل مرمت و بازسازی شده است.

فیلم مرمت این مسجد که توسط یک گردشگر ایرانی حاضر در این شهر به تصویر کشیده است را می توانید  در اینجا ببینید        https://t.me/araxnews/12485

 

       

telegram.me/araxnews

 

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0