صفحه اصلی | جمهوری آرتساخ (قره باغ) | دختران رییس جمهوری آذربایجان در مظان اتهام

دختران رییس جمهوری آذربایجان در مظان اتهام

برحسب
دختران رییس جمهوری آذربایجان در مظان اتهام

"گاردین": دختران "الهام علی‌اف" مشکوک به پولشویی در انگلستان هستند

به گزارش روزنامه "گاردین" انگلیس: دختران "الهام علی‌اف"، رییس جمهور آذربایجان در تجارتی شراکت داشته اند که دارای ریسک بالای پولشویی بوده است. 

"لیلا" و "آرزو علی‌اوا" موافقت خود را با خرید یک شرکت "آف شور" به ارزش 60 میلیون پوند استرلینگ (حدود 75 میلیون دلار) در لندن اعلام نموده‌اند. این شرکت با استفاده از فرار مالیاتی در واقع به پولشویی مشغول بوده و می‌تواند برای خانواده علی‌اف مشکل‌ساز شود.

به نوشته "گاردین"، دختران "علی‌اف" در سال 2015 اقدام به خرید دو اقامتگاه به ارزش 59.5 میلیون پوند، از طریق شرکت فوق نموده بودند و قصد داشتند این دو اقامتگاه را که درنزدیکی کاخ "بوکینگ هام" واقع است تجمیع نموده و به صف بلند دارایی‌های "الهام علی‌اف" در بریتانیا بیافزایند.

این معامله را "لیلا علی‌اف" در روزهایی که مصادف با طلاقش از "امین آقالاروف"، ستاره پاپ و سرمایه گذار آذربایجانی، ترتیب داده بود. 

این املاک می بایست با استفاده از شرکت "آف شور" و از طریق شرکت انگلیسی "چیلد اند چیلد" (Child & Child) که قبلاً توسط یک شرکت پانامایی به نام "موساک فنسوکا" به این شرکت منتقل شده بود انجام می‌گرفت تا مالیات قانونی آن پرداخت نشود.

به گزارش اداره تحقیقات پلیس لندن جزئیات این پولشویی به دنبال اعترافات "خالد شریف"، وکیل شرکت "چیلد اند چیلد" مشخص شده و این وکیل به دلیل تخلف خود به 85 هزار پوند جریمه محکوم شده است.

بر اساس این گزارش "خالد شریف" اولین وکیلی است که بعد از افشاگری جنجالی "بهشت مالیاتی پاناما" که رد پای خانواده علی‌اف نیز در آن هویدا بود در انگلستان محکوم شده است.

پس از امضای قرارداد، دختران "علی‌اف" در اقساط مختلف حدود 10 میلیون پوند از مبلغ معامله را پرداخت کرده بودند، که به دنبال افشای نام علی اف‌ها در "بهشت مالیاتی پاناما" و متهم شدن آنها به پولشویی کلان در سال 2016 این قرارداد به یک باره ملغی گردید.

شرکت "آف شور" (Offshore) از انواع شرکت های هستند که در خارج از کشور فعالیت می کنند تا شامل پرداخت مالیات نگردند، این شرکت ها به اصطلاح در مناطق امن مالیاتی فعالیت می کنند تا از نگرانی محدودیت های قانونی یا دخل و تصرف اموالشان به دور باشند و به راحتی بتوانند مبادرت به عملیات پولشویی و  تخلفات مالی نمایند.

 

در حال حاضر حدود 57 کشور و یا منطقه offshore اقتصادی در جهان وجود دارد که از این میان می توان چین، بحرین، برمودا، جزایر ویریجین، دومینیکا، هنک گنک، ژاپن، ماکائو، پاناما، فیلیپین، سنگاپور ، تایلند، لوگزامبورگ، اروگوئه، سوئیس و چند منطقه در امریکا را نام برد.


telegram.me/araxnews

Subscribe to comments feed نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha
  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0