صفحه اصلی | جمهوری آرتساخ (قره باغ) | ایران به همکاریهای دو جانبه و چند جانبه سودمند خود با ارمنستان ادامه می‌دهد

ایران به همکاریهای دو جانبه و چند جانبه سودمند خود با ارمنستان ادامه می‌دهد

برحسب
ایران به همکاریهای دو جانبه و چند جانبه سودمند خود با ارمنستان  ادامه می‌دهد

️"محسن فغانی" رئیس اداره قفقاز وزارت امور خارجه: تجمع اعتراضی در مقابل سفارت جمهوری ارمنستان نمی تواند خطری برای روابط دو کشور باشد ...

"آرتاشس تومانیان"، سفیر ارمنستان در تهران دیروز 10 ژوئن / 21 خرداد ماه، در دیدار با "محسن فغانی" رئیس اداره قفقاز وزارت امور خارجه ایران در مورد تجمع اعتراضی کوچکی که روز پیش از آن در مقابل سفارت جمهوری ارمنستان به وقوع پیوسته بود به گفت‌وگو پرداخت.

سفیر ارمنستان یادآور شد که در تاریخ پانزدهم ماه مارس / 25 اسفند گذشته، در دیدار با "علیرضا حقیقیان"، مدیر کل اوراسیای وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به اعتراض مطرح شده در رابطه با رشد نفوذ اسرائیل در منطقه و تاسیس سفارت جمهوری ارمنستان در تل‌آویو، در مورد اهداف گشایش سفارت جمهوری ارمنستان در تل‌آویو از جمله توسعه روابط دوجانبه بر اساس منافع متقابل، تحکیم حضور ارمنستان در منطقه خاور نزدیک و حفاظت از میراث غنی تاریخی–فرهنگی ارامنه و ارتباط با جامعه و کلیسای ارمنی بیت‌المقدس که نزدیک به دو هزار سال در آنجا حضور دارند توضیحاتی ارائه شده است.

وی در رابطه با سخنان آقای فغانی مبنی بر این که تقویت نفوذ اسرائیل در کشورهای همسایه ایران باعث نگرانی کشورهای اسلامی و جریانات داخلی ایران شده، گفت: ارمنستان هیچگاه وارد طرح‌های ضد ایرانی نشده و از این پس نیز نخواهد شد.

"محسن فغانی" رئیس اداره قفقاز وزارت امور خارجه نیز در این دیدار با اشاره به برخی نارضایتی ها در رابطه با گشایش سفارت جمهوری ارمنستان در تل آویو که به صورت تجمع اعتراضی در مقابل سفارت جمهوری ارمنستان نمود پیدا کرده است ابراز اطمینان نمود که این امر (تجمع اعتراضی) نمی تواند خطری برای روابط دو کشور باشد .

فغانی ضمن اعلام موافقت با رویکرد دولت ارمنستان مبنی بر این که روابط دوجانبه ایران و ارمنستان نمی‌تواند متاثر از رابطه با کشور ثالث باشد، تاکید نمود: روابط دو کشور در سطح بالائی قرار دارد و ایران به همکاریهای دو جانبه و چند جانبه سودمند خود با ارمنستان  ادامه می‌دهد.

وی اظهار امیدواری نمود که پس از غلبه بر همه‌گیری ویروس کرونا ملاقات‌های مسئولین دو کشور در سطح بالا، چنان که از پیش توافق شده بود انجام پذیرد.

 

طرفین در این دیدار همچنین بر ضرورت فعال‌سازی همکاری‌های اقتصادی در آینده از جمله در حوزه اوراسیا تاکید کرده و نیز به توسعه روابط در عرصه‌های فرهنگی، بشردوستانه و تحکیم روابط بین‌المجالس اشاره نمودند.


telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0