صفحه اصلی | مقاله و مصاحبه | فاز اول مزرعه بزرگ 2 میلیارد دلاری استخراج بیت کوین در ارمنستان افتتاح شد

فاز اول مزرعه بزرگ 2 میلیارد دلاری استخراج بیت کوین در ارمنستان افتتاح شد

برحسب
فاز اول مزرعه بزرگ 2 میلیارد دلاری استخراج بیت کوین در ارمنستان افتتاح شد

علاوه بر کاربران معمولی به تازگی دولت‌های اداره کننده برخی کشورها نیز به اهمیت استخراج ارزهای رمزنگاری شده پی برده‌اند و یکی از جدیدترین این دولت‌ها همسایه شمالی ما، ارمنستان است که یکی از بزرگترین مزارع استخراج "بیت کوین" را در پایتخت خود افتتاح کرده است.

این کارخانه بزرگ "ماینینگ" طی هفته گذشته با حضور نخست وزیر این کشور و همچنین تاجرانی از کشورهای چین، کره جنوبی و امارات متحده عربی و با سرمایه اولیه‌ای بالغ بر 50 میلیون دلار افتتاح شده و توانایی استخراج ارزهای "بیت کوین" و "اتریوم" را دارد.

در طرح اولیه این مزرعه تعداد 3000 ماشین یا همان واحد استخراج قرار گرفته‌اند که این طرح به مرور و با اضافه شدن 120 هزار واحد طی ماه‌های آینده تکمیل خواهد شد.

این اولین طرح استخراج بیت کوین در سطح وسیع در ارمنستان است که مجری اصلی طرح و سرمایه‌گذار شرکت دولتی "Multi Group Concern" بوده و این پروژه را با همکاری شرکت "Omnia Tech International" که شرکتی ثبت شده در کشور مالت است انجام داده است.

آقای "رابرت ولفه"، موسس شرکت "Omnia Tech" نیز با تشریح برنامه‌های شرکت در ارمنستان اعلام کرده که همکاری آنها با دولت و شرکت‌های ارمنستانی در این نقطه به پایان نمی‌رسد و این شرکت برنامه‌هایی برای ساخت کارخانه‌های استخراج "بیت کوین" تا بیش از 2 میلیارد دلار را در این کشور تدارک دیده است.

وی می افزاید: برنامه ما در ارمنستان به این گونه است که مرکز بزرگی بر پایه بلاک چین برای توسعه طرح‌های جدید تأسیس کنیم که منجر به تبدیل شدن ارمنستان به یک منطقه بسیار بزرگ "hi-tech" خواهد شد.

در همین زمینه آقای "سدراک آروستامیان"، مدیر عامل شرکت در ماه گذشته اعلام کرده بود که کار این شرکت ارمنستانی فراهم آوردن زمینه‌ها برای تأسیس یک منطقه بزرگ آزاد تجاری بر پایه پارک‌های علم و فناوری در ارمنستان است تا این کشور بتواند به عبارتی یک سیلیکون ولی اختصاصی را به واسطه آن در غرب آسیا تأسیس نماید.

البته باید به این مورد اشاره کنیم که این اولین پروژه در سطح ملی و دولتی برای تأسیس شرکت‌هایی جهت استخراج "بیت کوین" و ارزهای دیجیتال نبوده و پیش از این کشورهایی مانند روسیه و اوگاندا نیز اقدام به تأسیس چنین کارخانه‌هایی نموده بودند که نشان از برنامه‌های وسیع این کشورها در حوزه فناوری اطلاعات و ارزهای رمزگذاری شده دارد که علاوه بر آن می‌تواند در حوزه بلاک چین و تحقیقات مرتبط با آن نیز بسیار کارآمد باشد.

به قلم: وحید علی‌محمدی  30 مهر 1397

 

منبع: http://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/technology/19344-armenia-bitcoin-farm

 

     

telegram.me/araxnews

Միացեք մեզ

Subscribe to comments feed نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha
  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0