صفحه اصلی | مقاله و مصاحبه | نشریه تایمز با انتشار گزارشی نوشته است که جمهوری آذربایجان به یکی از قرارگاههای سرویس های اطلاعاتی اسرائیل علیه ایران تبدیل شده است

نشریه تایمز با انتشار گزارشی نوشته است که جمهوری آذربایجان به یکی از قرارگاههای سرویس های اطلاعاتی اسرائیل علیه ایران تبدیل شده است

برحسب
نشریه تایمز با انتشار گزارشی نوشته است که جمهوری آذربایجان به یکی از قرارگاههای سرویس های اطلاعاتی اسرائیل علیه ایران تبدیل شده است

گزارش نشریه تایمز از استقرار ایستگاههای جاسوسی، اطلاعاتی و نظامی اسرائیل در جمهوری آذربايجان و استفاده از خاک آنجا به عنوان پل عملیات علیه ایران

به گزارش وب سایت خبری- تحلیلی آذریها این نشریه به نقل از "آرسین اروجلو" افسر پیشین اطلاعاتی جمهوری آذربایجان و رئیس فعلی مرکز مطالعاتی شرق و غرب گفته است باکو نقش و موقعیتی شبیه "نروژ" در جنگ جهانی اول و یا "کازابلانکا" در جنگ جهانی دوم را بدست آورده است.

به دلیل همسایگی با ایران، جمهوری آذربایجان همواره یکی از مراکز اصلی شنود در جنگ اطلاعاتی غرب با ایران بوده است ولی با بالا گرفتن تنش این جمهوری تازه استقلال یافته در حال حاضر نقشی به مراتب حیاتی تر در جنگ اطلاعاتی غرب علیه ایران به دست آورده است.

"آرسین اروجلو" اضافه کرده‌است که اعضای سپاه پاسداران نیز در آذربایجان حضور دارند، درحالیکه شمار ماموران اطلاعاتی امریکایی و اسرائیلی در آذربایجان اندک ولی در عوض کارایی و دقت آنها بیشتر است.

دولت امریکا دو تاسیسات اطلاعاتی پیشرفته در شمال و جنوب جمهوری باکو ایجاد کرده است که از طریق آن ایران و روسیه را رصد اطلاعاتی می‌کند. "تایمز" نوشته است اسرائیل از رابطه با جمهوری آذربایجان بر علیه ایران بیشترین استفاده اطلاعاتی را می‌برد.

در حال حاضر سی درصد نفت صادراتی جمهوری آذربایجان به اسرائیل فروخته می‌شود و همکارهایی نظامی و اقتاصدی در دوه دهه گذشته رو به توسعه بوده است.

تایمز اضافه کرده است که اسرائیل در حال حاضر کارخانه تولید یک سوم از هواپیماهای جاسوسی بدون سرنشین اش را در حومه باکو مستقر کرده و شماری از این پهبادها را به جمهوری آذربایجان نیز فروخته است.

به نوشته تایمز نیروهای نظامی این کشور در هماهنگی کامل با نیروهای نظامی و اطلاعاتی اسرائیل و امریکا هستند. زیرا امریکا از خاک جمهوری آذربایجان برای نقل و انتقال کالاهای نظامی در افغانستان اقدام می‌کند.

وب سایت آذریها می‌افزاید وزیر دفاع ایران نیز در ١٣٩۵ در مصاحبه با یک شبکه روسی گفته بود اسرائيلی‌ها در بدنه اطلاعاتی (به اصطلاح) جمهوری آذربایجان نفوذ پيدا كرده اند و پهبادهای اسرائیلی از خاک این کشور وارد ایران می‌شوند.

 

telegram.me/araxnews

Միացեք մեզ

Subscribe to comments feed نظرات (2 نوشته شد)

avatar
PhylisAfd 12 hours 37 minutes ago
Hey all! Lately I have been fighting with a lot of Problems. Friends and doctors keep telling me I should consider taking pills, so I may as well <a href="http://www.supertalent.com/venders/super/cheap-diet-online-phentermine-pill.html">cheap diet online phentermine pill</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.
avatar
LesaMpv 11 hours 33 minutes ago
Oh Heavens. I don't know what to do as I have loads of work to do next week month. Plus the university exams are coming, it will be a disaster. I am already freaking out maybe I should <a href="https://www.villeroy-boch.com/fileadmin/sites/boch/which-is-stronger-hydrocodone-or-tramadol.html">which is stronger hydrocodone or tramadol</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.
مجموعه نتایج: 2 | نمایش: 1 - 2

نظر خود را بنویسید

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha
  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0