صفحه اصلی | مقاله و مصاحبه | همکاری‌های نظامی ایران و روسیه باخت بزرگ برای آمریکا

همکاری‌های نظامی ایران و روسیه باخت بزرگ برای آمریکا

برحسب
همکاری‌های نظامی ایران و روسیه باخت بزرگ برای آمریکا

"شعیب بهمن" کارشناس مسائل روسیه با اشاره به سفر سرتیپ "امیر حاتمی"، وزیردفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران به روسیه، اظهار داشت: وزیر دفاع به دعوت رسمی همتای روسی خود برای شرکت در مراسم گشایش ششمین نمایشگاه نظامی- فنی و مسابقات بین‌المللی نظامی روسیه به این کشور سفر کرد اما این سفر برای ایران در شرایط فعلی دارای اهمیت بسیاری است.

بهمن با اشاره به ابعاد و اهمیت بین‌المللی این سفر اظهار کرد: با توجه به فضاسازی‌هایی که آمریکایی‌ها در حال حاضر نسبت به تمدید تحریم‌های تسلیحاتی انجام می‌دهند این سفر دارای پیام‌ها و پیامدهای خاص خود در عرصه بین‌المللی است.

وی ادامه داد: تمام تلاش‌هایی که از سوی آمریکا، کشورهای غربی و همچنین برخی از کشورهای عربی در منطقه جهت بازگرداندن تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران انجام شد که درنهایت با شکست هم مواجه گردید؛ این سفر قابل ارزیابی و اهمیت است.

بهمن با اشاره به پیام سفر وزیر دفاع به کشورهای غربی،  تصریح کرد: سفر سرتیپ حاتمی این پیام را به کشورهای غربی می‌دهد که ایران و روسیه نه‌تنها فشارهای آمریکا را نخواهند پذیرفت و تسلیم آن نمی‌شوند بلکه آمادگی همکاری در حوزه دفاعی را نیز دارند.

وی اظهار داشت: سفر وزیر دفاع کشورمان به روسیه  به این معناست که سیاست‌های آمریکا برای جلوگیری از توسعه همکاری‌های نظامی و دفاعی ایران با کشورهای مختلف به‌نوعی با شکست مواجه شده است.

او افزود: تقویت و تحکیم بیش‌ازپیش همکاری‌های دفاعی تهران- مسکو در حوزه‌های دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی مهم‌ترین اهداف سفر وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به مسکو است.

 

بهمن در پایان خاطرنشان کرد: بنابراین نتایج این سفر قطعا در تحولات پیش‌رو در سطح منطقه و جهان مؤثر خواهد بود.


telegram.me/araxnews     

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0