صفحه اصلی | ارمنستان | برای مقابله با شیوع کرونا، ورود شهروندان 16 کشور به ارمنستان منع شد

برای مقابله با شیوع کرونا، ورود شهروندان 16 کشور به ارمنستان منع شد

برحسب
برای مقابله با شیوع کرونا، ورود شهروندان 16 کشور به ارمنستان منع شد

"تیکران آوینیان"، معاون اول نخست وزیر و رئیس ستاد وضعیت فوق‌العاده ارمنستان طی پیامی در صفحه فیسبوک خود خطاب به مردم نوشت:

"هموطنان عزیز به دلیل وضعیت اپیدمی ناشی از شیوع ویروس کرونا در برخی کشورها، امروز تصمیم گرفتم که ورود شهروندان 16 کشور را به جمهوری ارمنستان ممنوع کنم. آن دسته از شهروندان ارمنستان که از این کشورها باز می‌گردند نیز باید تحت رژیم قرنطینه 14 روزه قرار گیرند.

کشورهایی که ورود شهروندان آنها به ارمنستان ممنوع شده به قرار زیر است:

1. جمهوری خلق چین   2. جمهوری اسلامی ایران   3. کره جنوبی   4. ژاپن   5. ایتالیا   6. اسپانیا   7. فرانسه 8. آلمان   9. سوئیس   10. دانمارک   11. اتریش   12. بلژیک   13. نروژ   14. سوئد   15. هلند   16. انگلستان

در حیطه حمل‌ونقل بار از این کشورها به ارمنستان، ممنوعیتی برای ورود رانندگان کامیون‌ها و یک راننده جایگزین برای ایشان اعمال نخواهد شد.

علاوه بر این، تمامی شهروندان ارمنستان که از سفرهای خارجی بر می‌گردند، باید برای یک دوره 14 روزه ایزوله شوند و اگر علائم بیماری در آنها دیده شد، باید سریعاً به اطلاع مقامات مسئول رسانده شود.

 

رئیس ستاد وضعیت فوق‌العاده ارمنستان در پایان پیام خود از عموم شهروندان به دلیل ناراحتی‌های ایجاد شده احتمالی عذرخواهی کرده و افزود: اطمینان دارم که درک مشترکی از اوضاع موجود حاکم است و همه می‌دانند که ما صرفاً با هدف حفظ سلامت و امنیت عمومی دست به این اقدامات می‌زنیم".


telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0