صفحه اصلی | ارمنستان | دیدار وزیر ارتباطات و فن آوری ایران با معاون اول نخست وزیر ارمنستان

دیدار وزیر ارتباطات و فن آوری ایران با معاون اول نخست وزیر ارمنستان

برحسب
دیدار وزیر ارتباطات و فن آوری ایران با معاون اول نخست وزیر ارمنستان

دیروز 8 اکتبر/ 16 مهر ماه، در حاشیه اجلاس بین‌المللی فن‌آوری‌ ارتباطات که در ایروان برگزار می‌شود، "محمد جواد آذری جهرمی"، وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات ایران با "تیکران آوینیان"، معاون اول نخست وزیر ارمنستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

محمدجواد آذری جهرمی که در رأس هیئتی متشکل از ۲۰ استارت‌آپ ایرانی به ارمنستان سفر کرده است، در این دیدار با اشاره به دستور ریاست جمهوری برای دو برابر شدن حجم همکاری‌های تهران و ایروان بر ضرورت توسعه روابط و مراودات دو کشور تاکید کرد.

وی برگزاری اجلاس جهانی فناوری اطلاعات در ارمنستان را دست آوردی مهم دانست و به این مناسبت به طرف ارمنستانی تبریک گفت.

طرفین در این دیدار ضمن مهم دانستن سفر اخیر حسن روحانی، رئیس جمهور ایران به ارمنستان و توافقات صورت گرفته بین دو کشور، روند توسعه روابط دو کشور را خوب توصیف کردند.

شرکت در اجلاس جهانی فناوری اطلاعات (WCIT-2019)، حضور در نمایشگاه تخصصی ارمنستان (Digi Tec Expo-2019) و دیدار با "نیکول پاشینیان"، نخست‌وزیر و "هاکوپ آرشاکیان"، وزیر حمل‌ونقل و ارتباطات ارمنستان و دیگر همتایان خارجی و رایزنی برای ایجاد بازار منطقه‌ای و بین‌المللی برای استارت آپ‌های ایرانی از جمله اهداف سفر وزیر ارتباطات ایران به ارمنستان است.

نمایشگاه تخصصی Digi Tec ارمنستان از 6 تا 9 اکتبر/ ۱۴ تا ۱۷ مهرماه، در حوزه‌هایی همچون سیستم‌ها و ابزار IT، راه‌ حل‌های شبکه جهانی و نرم‌افزاری، امنیت سایبری، راه‌ حل‌های ارتباط از راه دور و شبکه، تکنولوژی موبایل و اپلیکیشن‌ها، طراحی و انیمیشن، فناوری چندرسانه‌ای و بازی، راه‌ حل‌های تکنولوژیک برای کسب‌وکار و آموزش فناوری در حال برگزاری است.


telegram.me/araxnews

 

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0