صفحه اصلی | ارمنستان | رئیس جمهور روحانی برای حضور در اجلاس اوراسیا به ایروان می‌رود

رئیس جمهور روحانی برای حضور در اجلاس اوراسیا به ایروان می‌رود

برحسب
رئیس جمهور روحانی برای حضور در اجلاس اوراسیا به ایروان می‌رود

"ظهراب مناتساکانیان" در گفت و گو یا نمایندگان رسانه‌ها در ایروان، حضور رئیس جمهوری ایران و سنگاپور را در اجلاس اتحادیه اورآسیا که در تاریخ دوم اکتبر /۱۰ مهر در ایروان برگزار خواهد شد، تایید کرد.

وی اظهار داشت: سران کشور‌های عضو و سایر همکاران اتحادیه اورآسیا از جمله ایران و سنگاپور در اجلاس مذکور شرکت خواهند کرد.

"مناتساکانیان" همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ارمنستان از سفر رئیس جمهوری ایران چه انتظاراتی دارد، گفت: "ما با ایران دستور کار گسترده‌ای داریم و پیدا کردن قالب‌ها و روش همکاری موثری در زمینه امنیت منطقه‌ای، توسعه زیرساخت‌ها، تنوع انرژی و سایر زمینه‌ها را دنبال می‌کنیم تا بتوانیم به نتیجه مثبت برسیم که به نفع کشور‌های ما است".

وی با بیان اینکه ارمنستان همواره با ایران روابط خوب و دوستانه‌ای داشته و خواهد داشت، گفت: "عضویت ارمنستان در اتحادیه اورآسیا نیز امکاناتی برای کشور ما در همکاری‌ها با ایران و همچنین کشور‌های سنگاپور و مصر فراهم می‌کند".

 

وزیر امور خارجه ارمنستان با بیان اینکه ما علاوه بر منافع کشور، روابط و تحولات بین المللی را نیز در نظر می‌گیریم، تأکید کرد: "وظیفه ما این است که از آنچه به نفع کشور ما است حمایت کنیم و این کار را به گونه‌ای انجام بدهیم که برقراری روابط با یک کشور به ضرر کشور دیگری نباشد".


telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0