صفحه اصلی | ارمنستان | نماینده پارلمان ارمنستان:غرب باید به سیاست های تهران و ایروان احترام بگذارد

نماینده پارلمان ارمنستان:غرب باید به سیاست های تهران و ایروان احترام بگذارد

برحسب
نماینده پارلمان ارمنستان:غرب باید به سیاست های تهران و ایروان احترام بگذارد

 "باباجانیان": تاکید می کنم که همه ارمنی‌های جهان در تعمیق روابط میان ارمنستان و ایران اتفاق نظر دارند و سیستم سیاسی ارمنستان نیز همواره بر پایه گسترش روابط با ایران بوده است.

"آرمان باباجانیان"، عضو کمیسون روابط خارجی مجلس ملی ارمنستان با تاکید بر این که غرب باید به سیاست‌های ایروان-تهران برای گسترش روابط احترام بگذارد، گفت: همواره در تعامل با کشورهای غربی بر این موضوع تاکید داشته‌ایم که ایران کشور دوست ارمنستان است و گسترش روابط با تهران در حوزه‌های مختلف برای ایروان دارای اهمیت فراوانی است.

"آرمان باباجانیان" در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار "ایرنا" خاطر نشان کرد: پس از استقلال ارمنستان، ایران یکی از کشورهایی بود که از ابتدا روابط خوب و عمیقی با ما داشت. روابط با ایران برای ارمنستان خیلی اهمیت دارد. ایران همواره از ارمنستان در مقاطع مختلف حمایت کرده و این در روابط دو کشور بسیار مهم است.

وی افزود: ارمنستان پس از استقلال به عنوان یک کشور دموکراتیک هرگز مانعی در برابر گسترش روابط با ایران مشاهده نکرده است.

وی ادامه داد: غرب این مساله را درک کرده که ایران برای ارمنستان چه اهمیتی دارد و می‌داند که این دو کشور همسایه روابط شفاف و گسترده‌ای با هم دارند.

عضوگروه دوستی پارلمانی ارمنستان با اشاره به این که ایران و ارمستان همواره در دوره‌های مختلف روابط خوبی داشته‌اند، اظهار داشت: می‌دانیم که ایران می‌خواهد ارمنستان به عنوان یک کشور مستقل در منطقه قفقاز جنوبی جایگاه خود را مستحکم کند و این برای ما ارزشمند است.

وی ضمن تاکید بر گسترش روابط اقتصادی مشترک گفت: دو کشور باید از هر ظرفیتی در حوزه اقتصادی برای گسترش روابط استفاده کنند. شرکت‌های ایرانی باید در ارمنستان حضور داشته باشند که این خود عاملی برای گسترش روابط اقتصادی دوجانبه محسوب می‌شود.

این نماینده حزب اپوزیسیون "ارمنستان درخشان" تاکید کرد: همواره در تعامل با کشورهای غربی بر این موضوع تاکید داشته‌ایم که ایران کشور دوست ارمنستان است و روابط با تهران برای ایروان اهمیت زیادی دارد. ارمنستان از غرب خواسته تا به سیاست و روابط ایروان با تهران احترام بگذارد و غرب باید روابط ارمنستان با ایران را بپذیرد.

باباجانیان همچنین خاطر نشان کرد: تاکید می کنم که همه  ارمنی‌های جهان در تعمیق روابط میان ارمنستان و ایران اتفاق نظر دارند و سیستم سیاسی ارمنستان نیز همواره بر پایه گسترش روابط با ایران بوده است.

       

telegram.me/araxnews

 

 

 

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0