صفحه اصلی | ارمنستان | پاشینیان در گفت‌وگوی تلفنی با روحانی: ایروان مصمم به گسترش روابط با تهران در همه عرصه ها است

پاشینیان در گفت‌وگوی تلفنی با روحانی: ایروان مصمم به گسترش روابط با تهران در همه عرصه ها است

برحسب
پاشینیان در گفت‌وگوی تلفنی با روحانی: ایروان مصمم به گسترش روابط با تهران در همه عرصه ها است

در گفت‌وگوی تلفنی ما بین رئیس جمهور ایران و نخست وزیر ارمنستان مطرح شد:

روحانی: گسترش روابط صمیمی با همسایگان از جمله ارمنستان، سیاست اصولی ایران است

پاشینیان: ایروان مصمم به گسترش روابط با تهران در همه عرصه ها است

 

دیروز 19 تیر ماه، "نیکول پاشینیان"، نخست وزیر ارمنستان در تماس تلفنی با دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور، با وی در مورد توافقات گسترده تهران-ایروان در عرصه‌های مختلف و همچنین کمیسیون مشترک اقتصادی به گفت‌وگو پرداخت.

"نیکول پاشینیان"، نخست وزیر ارمنستان در این تماس تلفنی با تاکید بر اینکه کشورش مصمم به گسترش روابط با تهران در همه عرصه‌ها است، گفت: ارمنستان با جدیت اجرای توافقات گسترده میان دو کشور را پیگیری می‌کند.

نخست وزیر ارمنستان با اشاره به ریاست دوره‌ای کشورش بر اتحادیه اوراسیا اظهارداشت: موافقتنامه تشکیل منطقه آزاد تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا در پارلمان‌های کشورهای عضو اتحادیه تصویب و آماده اجرا شده است.

وی همچنین به طور رسمی از رئیس جمهور دعوت کرد تا در اجلاس سران اتحادیه اوراسیا که اول اکتبر 2019/9 مهر 1398، در ایروان برگزار می‌شود، حضور یابد.

دکتر حسن روحانی نیز در این گفت‌وگو سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران را گسترش روابط صمیمی با همسایگان از جمله ارمنستان دانسته تاکید کرد، تهران آماده است در همه عرصه‌ها روابط خود را با ایروان به عنوان یک کشور دوست، بیش از پیش تقویت کند.

رئیس جمهور توافقات گسترده تهران-ایروان در عرصه‌های مختلف را در جریان سفر نخست وزیر ارمنستان به تهران و همچنین کمیسیون مشترک اقتصادی، گامی ارزنده در مسیر توسعه بیش از پیش همکاری‌ها برشمرد و اظهار داشت که با تسریع در اجرای این توافقات، شاهد شکوفایی بیشتر روابط ایران و ارمنستان خواهیم بود.

وی با ابراز خرسندی از تصویب موافقتنامه تشکیل منطقه آزاد تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا در پارلمان‌های کشورهای عضو اتحادیه، گفت: این موافقتامه با تصویب در مجلس شورای اسلامی نیز برای اجرا به وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ  شده است.

دکتر روحانی ابراز امیدواری کرد که اجرای اهداف این اتحادیه در تقویت مناسبات اقتصادی و تجاری و همکاری های پولی، زمینه‌ساز شکوفایی روابط ایران و اتحادیه اوراسیا باشد.

رئیس جمهور با اشاره به دعوت نخست وزیر ارمنستان برای حضور در نشست سران اتحادیه اوراسیا، ابراز امیدواری کرد که بتواند در این اجلاس شرکت کند.


telegram.me/araxnews


 

 

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0