صفحه اصلی | ارمنستان | دیدار وزرای خارجه ارمنستان و چین

دیدار وزرای خارجه ارمنستان و چین

برحسب
دیدار وزرای خارجه ارمنستان و چین

ظهراب مناتساکانیان" و "وان ایی" وزاری خارجه ارمنستان و جمهوری خلق چین یکشنبه 26 می/ 5 خرداد در ایروان دیدار کردند.

دراین دیدار مناتساکانیان ضمن تبریک به مناسبت هفتادمین سالگرد برقراری جمهوری خلق چین، گفت: "روابط ارمنستان و چین برپایه اعتماد و احترام متقابل شکل گرفته است".

وی افزود: "ارمنستان و چین دارای زمینه‌های همکاری گسترده دو جانیه و بین‌المللی هستند و من خوشحالم از این که دو هفته پس از سفر نخست وزیر ارمنستان به پکن، بار دیگر ما فرصت گفت‌وگو درباره روابط دو کشور را داریم".

دو طرف ضمن تبادل نظر در زمینه های مختلف به ویژه همکاری‌های اقتصادی، کشاورزی، صنعتی، توریسم و فن آوری‌های نوین، در مورد "کمربند اقتصادی راه ابریشم" نیز گفت‌وگو کردند.

مناتساکانیان همچنین تاکید نمود: "ارمنستان روابط با چین را از ارجحیت های سیاست خارجی خود می‌داند و برای گسترش آن تلاش می‌کند". وی اظهار داشت ارمنستان همواره حامی چین واحد بوده است.

طرفین همچنین در طی این دیدار در مورد مناقشه قره باغ  (آرتساخ) تبادل نظر داشته و بر حل این مسئله از طرق مسالمت آمیز تاکید نمودند.

وزرای خارجه ارمنستان و چین همچنین در مورد همکاری‌های اقتصادی بین‌المللی و به ویژه در عرصه اتحادیه ارواسیا به توافق دست یافتند.

در پایان این دیدار توافقنامه‌های "لغو روادید بین دو کشور"، "تبادل زندانیان"، همکاری‌های کشاورزی، پرورش حیوانات و حفظ محیط زیست به امضای نمایندگان دو دولت رسید.

 منبع: سایت خبری تحلیلی آذری ها


telegram.me/araxnews


 

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0