صفحه اصلی | ارمنستان | مسابقات شاهنامه خوانی برای اولین بار در ارمنستان

مسابقات شاهنامه خوانی برای اولین بار در ارمنستان

برحسب
مسابقات شاهنامه خوانی برای اولین بار در ارمنستان

 این مسابقات به همت رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ارمنستان و با همکاری کتابخانه ملی کودک ونوجوان ارمنستان (خنکو آپر) برگزار شد

برای برگزاری مسابقات شاهنامه خوانی، فراخوان این جشنواره در بهمن ماه ۹۷ در رده های سنی کودکان ونوجوان فارسی آموزان مدارس کشور ارمنستان اعلام شد.

این مسابقات با حضور "تونویان" رییس کتابخانه ملی کودک ونوجوان ارمنستان و نماینده رایزنی فرهنگی سفارت و هیئت داوران ایرانی و ارمنی آغاز به کار کرد.

"مصطفوی" گفت: "اولین دور مسابقه در مدرسه شماره ۶ شهر گیومری برگزار شد و فارسی آموزان به دو زبان فارسی و ارمنی به رقابت پرداختند و در نهایت هیئت داوران ۶ نفر از دانش آموزان را  برای شرکت در دور نهایی انتخاب کردند.

 وی افزود: "مسابقات شاهنامه خوانی ابتدا درسطح مدرسه برگزار می‌شود. از هر مدرسه تعدادی از دانش آموزان به شاهنامه خوانی پرداخته و سپس برگزیدگان هر مدرسه در مرحله نهایی که در ماه اکتبر (آبان ماه) برگزار خواهد شد به رقابت می پردازند.

رایزن فرهنگی ایران درادامه افزود: "مدارس فارسی آموز خارج از پایتخت ارمنستان شامل مدرسه شماره ۶  شهر گیومری، مدرسه کارپی واقع در شهر آشتاراک، مدرسه شهر مغری و مدرسه شماره ۲ شهر آبوویان می باشد.

 

 

telegram.me/araxnews

 

 

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0