صفحه اصلی | ارمنستان | نخست وزیر ارمنستان: علاقه‌مند به توسعه روابط اقتصادی-سیاسی با ایران هستیم

نخست وزیر ارمنستان: علاقه‌مند به توسعه روابط اقتصادی-سیاسی با ایران هستیم

برحسب
نخست وزیر ارمنستان: علاقه‌مند به توسعه روابط اقتصادی-سیاسی با ایران هستیم

"پارازیت‌های" حزب شکست خورده در انتخابات پارلمانی اخیر ارمنستان

"نیکول پاشینیان"، کفیل نخست وزیر #ارمنستان دیروز (22 دسامبر/1 دی) در جریان افتتاح یک کارخانه تولید مخازن گاز خودرو که با سرمایه گذاری مشترک ایرانی / ارمنی در شهر "وانادزور" (سومین شهر پرجمعیت این کشور)  ساخته شده بود، در گفت‌و‌گو با خبرنگاران به علاقه‌مندی دولتش به سرمایه‌گذاری #ایران و حضور گردشگران ایرانی در کشورش اشاره کرد.

 وی به خبرنگاران گفت: "ما به حضور سرمایه‌گذاران و گردشگران ایرانی علاقه‌مند هستیم. به طور کلی، قصد داریم روابط اقتصادی و سیاسی خود را با ایران تعمیق بخشیم و تمام شروط‌‌ لازم برای آن در ارمنستان وجود دارد. ما با نظر مثبت به این موضوع نگاه می‌کنیم و امیدواریم با دیدارهایی که در سطوح عالی در دو کشور صورت می‌گیرد این مهم مستحکم‌تر گردد".

شایان ذکر است، ظرف چند هفته اخیر این چندمین باری است که نخست وزیر ارمنستان با اشاره به سطح بالای روابط  ایروان- تهران از اولویت گسترش همه جانبه این روابط  سخن می‌گوید.

اما جالب است بدانید علی‌رغم تاکید چند باره این موضوع از سوی دولت جدید ارمنستان و اینکه هیچ مشکلی در روابط ایران و ارمنستان وجود ندارد، عناصر وابسته حزبی که از طریق موسسات یهودی به آمریکا پناهنده شده‌اند با نوشتن مقالات بی‌اساس و به اصطلاح "تحلیلی" تلاش دارند تا اینگونه القا کنند که "مرز ارمنستان با ایران در حال بسته شدن است" یا اینکه بانک‌های ارمنستان، (که اکثر آنها را بانک‌های خصوصی و یا شعب بانک‌های بزرگ بین‌المللی تشکیل می‌دهند)، از ارائه خدمات بانکی بین‌المللی به اتباع ارمنی ایرانی اعم از حقوقی و یا حقیقی و نیز تجارت کالا به مقصد ایران را دارند، خوداری می‌کنند، و از این طریق به خیال خود دولت جدید ارمنستان را غربگرا و در تضاد با ایران نشان دهند.

اما پرواضح است که با تشدید سیاست اعمال فشار اقتصادی علیه ایران از سوی واشنگتن و در پی آن قطع شبکه سوئیفت که عملیات ارتباطات مالی بین بانکی بین‌المللی را انجام می‌دهد، بسیاری از این بانک‌ها عملا از انجام چنین عملیات مالی ناتوان گشته و از بیم تهدید مجازات‌های مالی و تجاری آمریکا از انتقال وجوه ارزی اتباع ایرانی نیز پرهیز می‌کنند و مسئولیت بلوکه شدن این وجوهات را نمی‌پذیرند.

 

امروز دو کشور ارمنستان و ایران بهترین و بی‌حاشیه ترین روابط را دارند و مطمئناً با تاکید و عقلانیت مقامات دو کشور بر ادامه و گسترش این همکاری‌ها باید شاهد استواری روابط دو کشور باشیم هر چند که "پارازیت‌های" یکی از  احزاب شکست خورده در انتخابات پارلمانی اخیر ارمنستان و فشارهای کشورهای فرا منطقه‌ای بی‌تردید همواره جریان خواهد داشت.


telegram.me/araxnews

Subscribe to comments feed نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha
  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0