صفحه اصلی | ارمنستان | یک قاضی دادگاه عالی شهر ایروان حکم به آزادی مشروط "مانوئل گریگوریان" داد

یک قاضی دادگاه عالی شهر ایروان حکم به آزادی مشروط "مانوئل گریگوریان" داد

برحسب
یک قاضی دادگاه عالی شهر ایروان حکم به آزادی مشروط "مانوئل گریگوریان" داد

این رای موجب اعتراض اهالی شهر اجمیادزین و باعث تعجب نخست وزیر ارمنستان شده است

بعد از بازداشت و زندانی شدن "مانوئل گریگوریان"، نماینده سابق مجلس و عضو حزب "جمهوری‌خواه" (حزب حاکم سابق ارمنستان به رهبری سرژ سارکیسیان) و از چهرهای شاخص الیگارشی مالی در شهر "اجمیادزین"، در تاریخ  16 ژوئن/24خرداد، به اتهام انبار کردن مقادیر قابل توجهی سلاح جنگی، تصاحب کمک‌های اهدایی مردم به سربازان و نیز کشف تعداد زیادی خودروی گران قیمت، موتورسیکلت و قایق موتوری، مقادیر زیادی پول نقد، تعداد زیادی سند ملکی، ده‌ها کیلوگرم شمش طلا و ... از منزل و ویلای شخصی‌اش، وکلای وی بارها درخواست آزادی وی در قبال  ارائه وجه الضمان را کرده بودند که دادگاه با استفاده از اختیارات قانونی، ضمن رد این درخواست‌ها، مدت بازداشت این مجرم را تمدید کرده بود.

دیروز جمعه 21 دسامبر/ 30 آذر، یکی از قضات دادگاه عالی ایروان ضمن بررسی درخواست مجدد وکلای "گریگوریان"  با تعیین وجه الضمان 25 میلیون درامی (حدود 52 هزار دلار)، حکم به آزادی موقت وی تا زمان برگزاری دادگاه را داد.

گریگوریان در زمان آزادی در پاسخ به سئوال خبرنگاری که پرسید، "چه احساسی دارید"، با بیان اینکه بسیار خوب است، از ادامه گفت‌وگو با خبرنگاران خودداری کرده بلافاصله محل را ترک نمود.

با اعلام آزادی این مجرم که به "دیکتاتور اجمیادزین" شهرت دارد، صدها تن از مردم این شهر با بستن جاده ورودی به این شهر ضمن اعلام ناخرسندی از این تصمیم از مقامات قضایی خواستند وی را مجدداً به زندان برگردانند. آنان همچنین تاکید نموده‌اند از ورود گریگوریان به اجمیادزین جلوگیری خواهند کرد.

شایان ذکر است که بعد از  بازداشت "مانوئل گریگوریان" تمامی اعضای خانواده وی از جمله پسرش که تا پیش از این شهردار اجمیادزین بود، از ترس انتقام مردم، این شهر را ترک کرده و به مكان دیگری نقل مکان کرده‌اند.

دادستانی کل ارمنستان نیز به موضوع  آزادی گریگوریان در قبال وجه الضمان واکنش نشان داده و اعلام کرده است، ضمن مخالفت با این رای در این مورد به مراجع عالی قضایی اعتراض خواهد برد.

 

نیکول پاشینیان نخست وزیر موقت  ارمنستان در گفت‌وگو با خبرنگاران ضمن ابراز تعجب از آزادی گریگوریان و غیره منتظره خواندن آن، گفت: "من نارضایتی مردم را درک می‌کنم. صادقانه بگویم، نمی‌دانم به چه دلایلی دادگاه این تصمیم را گرفته است. زمانی که این دلایل در دسترسم قرار گیرد آن گاه از آن اطلاع خواهم یافت، اما بعد از آن نیز از اظهار نظر خودداری خواهم کرد".


telegram.me/araxnews

Subscribe to comments feed نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha
  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0