صفحه اصلی | ارمنستان | ️اعلام حمایت حزب "داشناک" از "روبرت کوچاریان" رئیس جمهور بازداشت شده اسبق ارمنستان

️اعلام حمایت حزب "داشناک" از "روبرت کوچاریان" رئیس جمهور بازداشت شده اسبق ارمنستان

برحسب
️اعلام حمایت حزب "داشناک" از "روبرت کوچاریان" رئیس جمهور بازداشت شده اسبق ارمنستان

این حزب عضو دولت ائتلافی کوچاریان در زمان سرکوب اول مارس 2008 و کشته شدن چندین تن بود

 در حالی که به غیر از حزب "جمهوری‌خواه" (حزب حاکم پیشین ارمنستان به رهبری "سرژ سارکیسیان" رئیس جمهور سابق) تمامی احزاب و گروهای سیاسی و اجتماعی ارمنستان از بازجویی و بازداشت "روبرت کوچاریان" دومین رئیس جمهور این کشور استقبال و حتی با صدور اطلاعیه‌هایی از این اقدام حمایت صریح نموده‌اند، حزب "داشناک" به عنوان اولین حزب، رسماً  از "کوچاریان" حمایت نمود.

دیروز ارگان عالی حزب داشناک در ارمنستان با صدور اطلاعیه‌ای ضمن  اظهار نگرانی از بازداشت "روبرت کوچاریان"، اعلام کرد این برخورد می‌تواند به اعمال "فشار سیاسی" تفسیر شود؟!!

حزب داشناک در دوران ریاست جمهوری "کوچاریان" از حامیان اصلی سیاسی و هم پیمان وی بوده است.

این حزب چه در دوران ریاست جمهوری "کوچاریان" و چه "سرژ سارکیسیان" (سومین رئیس جمهور ارمنستان) در دولت الیگارشی فاسد و ناکارآمد آن دو مشارکت فعال داشته و ریاست چندین وزارت‌خانه را نیز بر عهده داشته است.

یادآور می‌گردد، "هراند مارکاریان" و "آرمن روستومیان"، دو تن از سران این حزب که به اتهام "برنامه ریزی  اقدامات تروریستی و فاچاق مواد مخدر" در زندان به سر می‌بردند، با به قدرت رسیدن "کوچاریان" از زندان آزاد شدند.

هر چند این حزب در سال 2008 با نامزد مستقل وارد کارزار انتخابات ریاست جمهوری گردید و در ادامه  از نحوه برگزاری آن که منجر به انتخاب "سرژ سارکیسیان" گردید ابراز نارضایتی نمود و حزب "جمهوری خواه" را به انجام تقلب گسترده در خلال برگزاری این انتخابات متهم نمود، اما اندک زمانی بعد و چند روز قبل از سرکوب خونین تظاهرات اول مارس 2008، رسماً موفقت‌نامه‌ای با حزب "جمهوری‌خواه" برای تشکیل دولت ائتلافی به امضا رساند.

بعد از وقوع سرکوب خونین اول مارس و کشته شدن شماری از مردم، حزب داشناک  با حمایت از اقدامات هماهنگ "کوچاریان–‌سارکیسیان" تلاش گسترده‌ای را در راه "قانونی" جلوه دادن اقدامات آنان به کار بست و در این کار سنگ تمام گذاشت.

گفته می‌شود ترس از عواقب سیاسی این اقدامات و نیز لزوم پاسخگویی به این عملکرد است که سران حزب "داشناک" را مجبور به صدور اطلاعیه و حمایت از "کوچاریان" کرده است.

جالب است بدانید "روبرت کوچاریان" دیروز بعد از بازجویی و پیش از صدور حکم  بازداشت 2 ماهه، بلافاصله در شبکه تلویزیونی "یرگیر مدیا"، وابسته به حزب "داشناک"، حاضر شده و تلاش مذبوحانه ای را برای به بیراهه بردن اتهامات علیه خود و نیز توجیه اقدامات سرکوب گرایانه‌اش، آغاز نمود.

 

telegram.me/araxnews

 

Subscribe to comments feed نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha
  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0