صفحه اصلی | ارمنستان | تاکید ایران و ارمنستان بر گسترش روابط

تاکید ایران و ارمنستان بر گسترش روابط

برحسب
تاکید ایران و ارمنستان بر گسترش روابط

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان و وزیر جدید زیرساخت های انرژی و منابع طبیعی ارمنستان ضمن دیدار و گفت وگو، بر گسترش روابط دوجانبه و چند جانبه تاکید کردند.

" سیدکاظم سجادی" در این دیدار با اشاره به اینکه دور بعدی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور به میزبانی وزارت نیروی ایران در تهران برگزار می شود، ابراز امیدواری کرد که تمامی توافقات صورت گرفته اجرایی و باعث توسعه روابط همه جانبه دو کشور دوست و همسایه شود.

"آرتور گریگوریان" وزیر جدید زیرساخت های انرژی و منابع طبیعی ارمنستان نیز در این ملاقات با اشاره به سطح عالی روابط دو کشور اظهار داشت: "در دوره حضور در این سمت تلاش خواهم کرد روابط را ارتقا دهم و تمامی توافقات صورت گرفته در چارچوب کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور اجرایی شود".

در این دیدار راه‌ های همکاری‌های دو کشور در زمینه‌ های مختلف از جمله تکمیل خط سوم انتقال برق، اتصال شبکه برق جمهوری اسلامی ایران به گرجستان از طریق ارمنستان، آمادگی شرکت‌ های ایرانی برای مشارکت در طرح‌ های عمرانی و سرمایه گذاری در ارمنستان مورد گفت وگو طرفین قرار گرفت.

مذاکره در خصوص راه‌ های فعال‌ سازی وزارتخانه‌ های دو کشور در کمیسیون مشترک اقتصادی از دیگر موضوعات و محورهای مورد گفت وگو بین مقام های دو کشور بود.

  

telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0