صفحه اصلی | ارمنستان | واکنش نماینده پیشین مجلس ملی ارمنستان به تبلیغات رسانه ای روزهای اخیر باکو: ️جمهوری آذربایجان قدردان اقدام انسان دوستانه ارمنستان نبود.

واکنش نماینده پیشین مجلس ملی ارمنستان به تبلیغات رسانه ای روزهای اخیر باکو: ️جمهوری آذربایجان قدردان اقدام انسان دوستانه ارمنستان نبود.

برحسب
واکنش نماینده پیشین مجلس ملی ارمنستان به تبلیغات رسانه ای روزهای اخیر باکو: ️جمهوری آذربایجان قدردان اقدام انسان دوستانه ارمنستان نبود.

فرماندهی نیروی نظامی جمهوری آذربایجان مستقر در جمهوری خودمختار نخجوان، دیروز با صدور بیانیه ای مدعی شد یگان های از این ارتش در روزهای نهم و دهم  ژوئن (19و 20خرداد) طی عملیاتی نظامی هزاران هکتار از اراضی مرزی نخجوان که از سال 1992 میلادی تحت کنترل نیروهای ارمنستان قرار داشت، از آنان باز پس گرفته اند. (!؟)

در واکنش به این خبر "استیوپا صافاریان" تحلیل گر سیاسی و نماینده پیشین مجلس ملی ارمنستان در گفتگو با خبرنگاران گفت: "جمهوری #آذربایجان قدردان اقدام انسان دوستانه ارمنستان نبود". وی افزود: "طرف ارمنی در اقدامی انسانی و بنا به درخواست مقامات جمهوری نخجوان اجازه داد تا تعدادی از روستائیان مناطق مرزی با ورود به مناطق تحت کنترل نیروهای ارمنستان بر قبور متوفویان خود مناسک مذهبی بجا آورند. اما طرف مقابل در اقدامی سخیف با انتشار عکس های گرفته شده از سوی روستائیان از این حضور، تبلیغات گسترده ای به راه انداختند مبنی بر اینکه نظامیان این جمهوری موفق شدند هزاران هکتار از این اراضی را از کنترل نیروهای ارمنی خارج سازند که به هیچ وجه صحت ندارد".

"صافاریان" ضمن انتقاد از عملکرد مقامات نظامی ارمنستان در دادن اجازه ورود به این افراد و نیز عدم دریافت تضمین های کافی از طرف مقابل مبنی بر عدم انجام تبلیغات اینچنیی، گفت: "در حالی که مقامات جمهوری آذربایجان چند سال پیش از دادن اجازه به طرف ارمنی و نمایندگان صلیب سرخ برای خارج ساختن اجساد دو خلبان هلیکوپتر ساقط شده ارتش قره باغ  (آرتساخ) از منطقه حایل مرزی سر باز زدند، معلوم نیست به چه دلیل طرف ارمنی اجازه داده  تا با حضور این روستائیان بر قبور درگذشتگانشان چنین جنجال تبلیغاتی علیه کشور به راه افتد!".

وی تاکید نمود، که مقامات باکو نیاز دارند تا هر از چندی برای توجیه هزینه های میلیاردی نظامی خود مبادرت به راه انداختن تبلیغات کذب اینچنیی نمایند.

شایان ذکر است که وزارت دفاع ارمنستان نیز اخبار رسانه های جمهوری آذربایجان را مبنی بر پیشروی ارتش این کشور در برابر نیروهای ارمنی در منطقه مرزی ارمنستان با جمهوری نخجوان و بازپس گیری یک روستا از ارتش ارمنستان را تکذیب نمود.

 فیلم حضور روستائیان در منطقه تحت کنترل ارتش ارمنستان که از سوی وزارت دفاع این کشور به منظور رد ادعای کذب باکو منتشر گردید.

https://www.youtube.com/watch?v=vDwv7KRWT9g

telegram.me/araxnews

 

 

Subscribe to comments feed نظرات (0 نوشته شد)

مجموعه نتایج: | نمایش:

نظر خود را بنویسید

  • Bold
  • Italic
  • Underline
  • Quote

لطفا کد امنیتی را وارد کنید:

Captcha
  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0