صفحه اصلی | ارمنستان | دو اثر نویسنده ایرانی در ارمنستان ترجمه و چاپ شد

دو اثر نویسنده ایرانی در ارمنستان ترجمه و چاپ شد

برحسب
دو اثر نویسنده ایرانی در ارمنستان ترجمه و چاپ شد

آثار "فریبا وفی"، یکی از مشهورترین، اصیل‌ترین و پرخواننده‌ترین نویسندگان ایران به #ارمنی ترجمه شده است.

فریبا وفی از نویسندگان پر کار معاصر است که در کارنامه ی خود آثاری چون "ترلان"، "پرنده‌ی من"، "رویای تبت"، "در راه ویلا"، "عمق صحنه"، "بی‌باد بی‌پارو"، "رازی در کوچه‌ها"، "ماه کامل می‌شود"، "بعد از پایان" و ... دارد.

به گزارش "آرمن پرس"، انتشارات "ادیت پرینت" مجموعه داستان‌های "حتی وقتی می‌خندیم" و رمان "پرنده من" از آثار فریبا وفی، نویسنده ایرانی را منتشر کرده است. هر دو کتاب توسط "گئورک آساتریان" از فارسی به ارمنی ترجمه شده است.

"حتی وقتی می‌خندیم" مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه "فریبا وفی" است که در یک کتاب جمع آوری شده است. این کتاب شامل بیست‌ودو داستان کوتاه و گاهاً بسیار کوتاه است تا حدی که گاهی به یک صفحه و یا کم تر از آن نیز می‌رسد. مانند دیگر آثار این بانوی نویسنده اکثر شخصیت‌های داستان‌هایش زن هستند که به احساسات، مشکلات و دغدغه‌هایشان می‌پردازد.

مجموعه داستان‌های کوتاه "حتی وقتی می‌خندیم" نام نویسنده را بیش از پیش مطرح کرد و شهرت زیادی برای او آورد. این کتاب اول بار در سال 1378 به چاپ رسیده و بعد از آن بارها تجدید چاپ شده و به چند زبان نیز ترجمه شده است.

"پرنده من"، اولین رمان نویسنده است.  در سال 1381 منتشر شد و موفق به کسب تعدادی از جوایز ایرانی و بین المللی شد. به زبان‌های انگلیسی، ایتالیایی، آلمانی و ترکی ترجمه شده است. پرنده‌ای که در عنوان از آن ذکر شده قهرمان بی‌نام داستان است. او باید بجنگد و بر ترس و اضطراب خود غلبه کند، از "سایه ها و روحیات" اطراف خود خلاص شود تا جهان را به آنچه می‌خواهد برساند.

 

فریبا وفی را در واقع باید با "پرنده‌ی من" شناخت؛ اثری که با استقبال منتقدان روبه‌رو شد، جایزه‌ی بهترین رمان سومین دوره‌ی جایزه‌ی هوشنگ گلشیری را در سال 1381 از آن خود کرد، جایزه‌ی دومین دوره‌ی جایزه‌ی ادبی یلدا را ربود و از سوی جایزه‌ی ادبی مهرگان و جایزه‌ی ادبی اصفهان مورد تقدیر قرار گرفت.


telegram.me/araxnews     

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0