صفحه اصلی | ارمنستان | حملات نیروهای جمهوری آذربایجان به ارمنستان دو کشته و پنج مجروح بر جای گذاشت

حملات نیروهای جمهوری آذربایجان به ارمنستان دو کشته و پنج مجروح بر جای گذاشت

برحسب
حملات نیروهای جمهوری آذربایجان به ارمنستان دو کشته و پنج مجروح بر جای گذاشت

به دنبال حملات نیروهای نظامی جمهوری آذربایجان به ارمنستان که ظهر دیروز، یکشنبه 12 ژوئیه / 22 تیر ماه، در راستای استان تاووش ارمنستان رخ داد، دو سرباز ارتش باکو کشته و پنج نفر دیگر مجروح شدند.

در این ارتباط وزارت دفاع ارمنستان دیروز طی بیانیه‌ای اعلام کرد: "حدود ساعت ۱۲:۳۰ امروز(یکشنبه ۱۲ ژوئیه) نیروهای ارتش آذربایجان سوار بر خودرویی نظامی و به دلایل نامعلوم تلاش کردند با عبور از منطقه مرزی "تاووز" وارد خاک ارمنستان شوند که با هشدار مرزبانان این کشور مواجه شده و با به جا گذاشتن خودروی خود به پشت مرزهای دو کشور متواری شدند".

در ادامه بیانیه وزارت دفاع ارمنستان آمده است: "حوالی ساعت ۱۳:۴۵ امروز، نظامیان آذربایجان مجدداً با استفاده از آتش توپخانه به مواضع مرزی ارمنستان در منطقه مرزی "تاووز" حمله کردند که با پاسخ متقابل ما مواجه شده و ضمن تحمل خسارات جانی عقب نشینی کردند".

از سوی دیگر وزارت دفاع آذربایجان، ارتش ارمنستان را به نقض آتش‌‌بس از طریق شلیک توپخانه متهم کرده و بر خلاف سنت همیشگی خبر از کشته شدن دو سرباز و مجروح شدن ۵ نظامی دیگر خود داد.

جالب این که در بیانیه وزرات دفاع آذربایجان تصریح شده که "در پی پاسخ کوبنده ارتش این کشور، نیروهای ارمنی ناگزیر به عقب‌نشینی شده‌اند".

 

وزارت دفاع آذربایجان از وارد آوردن خسارت جانی به ارتش ارمنستان خبر داده ولی طرف ارمنستانی این ادعا را رد کرده و تصریح نموده است: نیروهای این کشور در صحت و سلامت کامل به سر می‌برند.


telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0