صفحه اصلی | ارمنستان | دیدار سفیر ایران با وزیر مدیریت منطقه‌ای و زیرساخت‌های جمهوری ارمنستان

دیدار سفیر ایران با وزیر مدیریت منطقه‌ای و زیرساخت‌های جمهوری ارمنستان

برحسب
دیدار سفیر ایران با وزیر مدیریت منطقه‌ای و زیرساخت‌های جمهوری ارمنستان

ظهوری سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان روز پنج‌شنبه دوازدهم تیرماه/ 2 ژوئیه با سورن پاپیکیان وزیر مدیریت منطقه‌ای و زیرساخت‌های جمهوری ارمنستان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، آقای پاپیکیان مأموریت دیپلماتیک آقای ظهوری در ارمنستان را به ایشان تبریک گفت و ابراز اطمینان کرد که فعالیت‌های ایشان به گسترش و تعمیق روابط دیرینه ارمنستان و ایران کمک خواهد کرد. آقای ظهوری نیز بر علاقه‌مندی ایران برای رونق بخشیدن به همکاری‌های دوجانبه در عرصه‌های مختلف و پیگیری و استفاده کامل از پتانسیل و ظرفیت‌های فراوان موجود در روابط اقتصادی میان دو کشور تأکید کرد.

طرفین در این دیدار ادامه اجرای مفاد سند کمیسیون مشترک همکاری‌های دو کشور به ویژه در حوزه حمل و نقل و انرژی، استفاده از ظرفیت‌های موجود برای گسترش روابط دو کشور، رفع موانع اجرای پروژه‌های مهم در حال اجرا از جمله خط سوم انتقال برق ارمنستان به ایران و موضوع تهاتر گاز با کالا مورد بررسی قرار دادند.

 

طرفین در مورد اقدامات انجام شده و همکاری‌های دوجانبه برای مقابله با چالش‌ها و مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا تبادل نظر کردند و با توجه به مسئولیت آقای پاپیکیان به عنوان رئیس ارمنی کمیسیون مشترک همکاری‌های دو کشور، درباره روش ادامه پی‌گیری مسائل توسط سفارت جمهوری اسلامی در ارمنستان و وزارت مدیریت منطقه‌ای و زیرساخت‌های جمهوری ارمنستان نیز رایزنی شد.


telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0