صفحه اصلی | ارمنستان | وزیر علوم و آموزش سابق ارمنستان متهم به سو استفاده از مقام شده است

وزیر علوم و آموزش سابق ارمنستان متهم به سو استفاده از مقام شده است

برحسب
وزیر علوم و آموزش سابق ارمنستان متهم به سو استفاده از مقام شده است

️کمیته بازرسی جمهوری ارمنستان خبر از گشودن پرونده قضائی علیه وزیر علوم و آموزش سابق این کشور داد. این کمیته مشخصاً از بیان نام وزیر مورد نظر امتناع ورزیده است.

در اطلاعیه کمیته مذکور آمده است: "در روند تحقیقات اولیه یک پرونده قضایی داده هایی در ارتباط با سؤاستفاده از مقام دولتی توسط وزیر پیشین علوم و آموزش در دوران مسئولیتش به دست آمده که بر اساس آن و با تکیه بر بخش دوم ماده 308 قانون جزائی جمهوری ارمنستان (سؤاستفاده از مقام که به طور غیر عمد نتایج سنگینی به دنبال داشته باشد) علیه نامبرده پرونده‌ای تشکیل شده است".

بر اساس اتهام وارده در 12 مه 2020 /23 اردیبهشت ماه، پرونده مربوطه تشکیل و به جریان افتاده و با توجه به این که بررسی و تحقیقات اولیه پرونده مقامات بلندپایه و روسای نهادهای قضائی، اجرایی و قانونگذاری جمهوری #ارمنستان بر عهده اداره ویژه بازرسی می‌باشد، لذا این پرونده نیز به بازرسان ویژه سپرده شده است.

هر چند کمیته دولتی نام فرد خاصی را مطرح نکرده، با این حال رادیو "آزادی" از قول منابع خود می‌گوید: بحث در مورد "آرمن آشوتیان"، نایب رئیس حزب "جمهوری‌خواه" که از سال 2016-2009 این مقام را بر عهده داشته می‌باشد.

 

قابل ذکر است از سال 2018- 2016 "لئون مگردیچیان" از حزب داشناک، از 2016- 2009 "آرمن آشوتیان" از حزب جمهوری‌خواه، از 2009-2008 "سپارتاک سئیرانیان" از حزب داشناک و از 2008-2006 نیز مجدداً "لئون مگردیچیان" از حزب داشناک بر مسند وزارت علوم و آموزش ارمنستان تکیه زده‌اند.


telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0