صفحه اصلی | ارمنستان | گفتگوی تلفنی نیکول پاشینیان با رهبر کاتولیک‌های جهان

گفتگوی تلفنی نیکول پاشینیان با رهبر کاتولیک‌های جهان

برحسب
گفتگوی تلفنی نیکول پاشینیان با رهبر کاتولیک‌های جهان

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی دفتر نخست وزیر ارمنستان، دیروز 8 مه / 19 اردیبهشت ماه، "نیکول پاشینیان"، نخست وزیر ارمنستان تلفنی با "پاپ فرانسیس"، رهبر کاتولیک‌های جهان گفت‌وگو کرد.

در این گفت‌وگو نخست وزیر ارمنستان از تلاش‌های کلیسای کاتولیک و به ویژه شخص پاپ در کاهش پیامدهای اقتصادی-اجتماعی ویروس کرونا و کمک به گروه‌های آسیب‌پذیر و مقابله با گسترش این بیماری همه‌گیر تشکر کرد.

طرفین در این گفت‌وگو بر اهمیت حفظ و ترویج فرهنگ صلح بین مردم جهان و خلع سلاح تأکید کردند.

در همین زمینه، نخست وزیر ارمنستان درخواست برقراری صلح در جامعه جهانی از سوی پاپ فرانسیس را بسیار مهم ارزیابی نموده و آمادگی کشورش در ادامه روند حل‌وفصل مسالمت‌آمیز مناقشه  قره_باغ (آرتساخ) را برای حرکت در این روند اعلام نمود. وی همچنین از حضرتش به خاطر ایستادگی در کنار مردم ارمنستان و عدالت تاریخی ابراز قدردانی نمود.

پاپ نیز به نوبه خود ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن دومین سالروز پیروزی انقلاب ارمنستان رضایت کامل خود را از روابط رو به رشد دو کشور اعلام نمود.

ایشان ضمن اعلام رضایت از رشد و گسترش روابط برادرانه و پیوندهای ناگسستنی بین کلیسای مرسلی ارمنی و کلیسای کاتولیک بار دیگر بر موضع خود در رابطه با  نسل کشی ارمنیان تأکید ورزید.


telegram.me/araxnews

 

 

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0