صفحه اصلی | ارمنستان | دیدار سفیر ایران با رئیس شورای عالی قضایی ارمنستان

دیدار سفیر ایران با رئیس شورای عالی قضایی ارمنستان

برحسب
دیدار سفیر ایران با رئیس شورای عالی قضایی ارمنستان

"روبن وارتازاریان"، رئیس شورای عالی قضایی ارمنستان "عباس بدخشان ظهوری"، سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار جمهوری اسلامی ایران در ایروان را دیروز، سه‌شنبه 5 مه / 16 اردیبهشت ماه، به حضور پذیرفت.

در این دیدار، روبن وارتازاریان پس از خیرمقدم و آرزوی موفقیت برای سفیر جدید کشورمان در ارمنستان، درباره عملکرد شورای عالی قضایی توضیحاتی ارائه نموده و سپس طرفین مسائل مورد علاقه در حوزه قضائی را مورد بررسی قرار دادند و بر اهمیت تعمیق همکاری بین مراجع قضائی دو کشور دوست و همسایه تاکید کردند.

رئیس شورای عالی قضایی ارمنستان همچنین توضیحاتی در مورد فعالیتهای این شورا در زمینه پیشگیری از همه گیر شدن ویروس کرونا داده و از ادامه کار دستگاه قضا بدون وقفه و مستمر در وضعیت اضطراری با ارجحیت دادن به سلامت عمومی سخن گفت.

پس از آن عباس بدخشان ظهوری نیز به وضعیت مبارزه با شیوع ویروس کرونا در ایران و بهبود یافتن هشتاد درصد از مبتلایان اشاره کرد و طرفین ضمن اعلام خرسندی از همکاری دو کشور در این دوره سخت، ابراز امیدواری کردند که این ایپدمی به زودی در همه دنیا پایان یابد و امکان بازگشت به زندگی عادی برای بشریت فراهم شود.

 

همچنین رفع اطاله دادرسي، تسريع در رسيدگي به پرونده‌هاي اتباع ايراني در ارمنستان و افزایش همکاری در زمینه انتقال زندانیان متقاضی انتقال به زندان‌های ایران از جمله مسائل مهمی بود که در این دیدار، مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.


telegram.me/araxnews

  • ارسال به دوستان ارسال به دوستان
  • نسخه چاپی نسخه چاپی
  • نسخه ساده نسخه ساده

Tagged as:

برچسبی برای این خبر وجود ندارد

ارزیابی این خبر

0